Wpis z mikrobloga

  • 32
Widzę na wykopie dalej przeważa przekonanie, że izolacja jest super opcją w obecnej sytuacji.

Umrze dzięki niej mniej ludzi? Tak, ale prawdę mówiąc mam to gdzieś, nikomu śmierci nie życzę, ale kto się boi niech się izoluje, a nie każe robić to samo wszystkim.

Dlaczego? Dlatego, że w życiu nie liczy się samo przeżycie, a jakość tego życia - przynajmniej dla mnie.

Jeśli się z tym nie zgadzacie to rozumiem, że wy nadmiar pieniędzy potrzebnych na przeżycie wysyłaliście do Afryki, żeby ratować życie afrykańskich dzieciaków, zamiast sobie zafundować wyjazd na urlop czy inne przyjemności, bo przecież liczy się ilość żywych ludzi, a nie jakość życia każdego z nich.

Myślicie, że które zwierzę jest szczęśliwsze? Słoń żyjący na wolności, czy taki żyjący w zoo, bo nie musi chronić siebie ani młodych przed drapieżnikami, bo nie musi szukać pożywienia tylko ma podane? Bo ja myślę, że nawet zwierzę woli wolność, a nie taką troskę.

#koronawirus #lockdown i może jeszcze #filozofia
  • 21
  • Odpowiedz
@Ejszyn:
Ogólnie masz rację. Wiele obecnych regulacji jest absurdalnych. Narody zaślepione walka z wirisem nie dostrzegaja faktu, że z powodu zrujnowania gospodarki, w długoterminowym rozrachunku wiele osób straci pracę, zdrowie i życie.

I nie mówię, że powinniśmy iść w ślady Szwecji, ale zwykła głupotą jest no zakaz wstępu do lasów, zakaz przmieszczania się (nawet z zachowaniem dystansu), mandaty za myjnie samochodowa, mandaty za wymianę opon w samochodzie.

Kto może niech pracuje
  • Odpowiedz