Wpis z mikrobloga

mireczki tak jakoś rozmyślam nad tabletem graficznym. Tylko zastanawiam się na ile on będzie przydatny. Ogólnie to hobbystycznie się bawię w grafikę tak najbardziej to myślę o tym tablecie pod #grafikawektorowa głównie do robienia jakiś ilustracji. Chciałbym też spróbować digitalpainting ale na myszce to trudno cokolwiek spróbować i tak nie wiem czy mi się spodoba czy nie.
Poza tym myślałem czy tablet nie sprawdzi się przy grafice 3D typu #blender lub #inventor
Poza tym to budżet bym mógł przeznaczyć do około 600zł i myślę że raczej by musiał być większy tablet bo większy monitor mam. Jest sens się w to pchać? #grafikakomputerowa #tabletgraficzny #affinity #illustrator #photoshop
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bananometr: Nie jest to aż taki wydatek znowu, szczególnie jeśli to ciebie interesuje oraz planujesz się rozwijać. Z pewnością to może ciebie wspomóc, więc to rozsądny wybór do wielu zadań.
Na start i tak nie musisz za drogo, ale ważne by nie robić zakupu przy słomianym zapale.
@funeralmoon: właśnie widzę ze one są przywoite, w rzeźbieniem to patrzyłem, bardzo fajnie to wygląda, ale problem jest taki że wszyscy rzeźbią "organiczne rzeczy" typu ludzie, smoki, a ja nie lubię takich, prędzej martwe przedmioty a tego mało jest. A z concept artami to mi średnio idzie, ale z drugiej strony robić concept art na myszce to też nieporozumienie. Więc raczej nie poszaleje z tym w blenderze( ͡° ʖ̯
@bananometr: W tablecie nie ma się za bardzo co zepsuć, co najwyżej może być powierzchnia pracy porysowana od machania rysikiem, ale działa. Sam kiedyś kupiłem używanego Intuosa Pro M (no ale on był w sumie raz użyty przez gościa).
@funeralmoon: Ja swojego Wacoma Intuos Pro wymieniłem ostatnio na Huion HS610 (była dobra promocja w XKOM), i ten tablet przebija Intuosa parametrami (stopnie nacisku, etc.), jest o wiele mniejszy ale ma większe pole pracy - można go dorwać za jakieś 350 zł (Stary Intuos ok 1300).
@bananometr: 24 i 27 cali. To że tablet trzeba dobrać do rozmiaru monitora to jakaś kosmiczna bzdura, nie wiem gdzie to napisali - obraz jest mapowany na całą powierzchnię roboczą tabletu, więc nie ma to znaczenia. Model o którym pisałem ma powierzchnię 254 x 158, a to wystarczy zęby się zamachnąć ręką.
W małych tabletach jest problem nie że monitor za duży, tylko pole pracy bardzo małe i niewygodnie się pracuje,
@bananometr: dałem znajomemu za flachę kilkuletniego Intuosa Pro M, bo zaczynały mnie gabaryty denerwować. Używany głównie do retuszu w PS. Kupiłem Huiona 610, ale szybko się pozbyłem. Jakoś mnie nie przekonał. W poniedziałek ma przyjechać nowy Intuos Pro S.
Jednak co Wacom Pro to Wacom Pro.
Mam 1x27", 2x24" i TV 60", ale jak korzystam z PS to tylko jeden monitor.
Wielkość raczej zależy od tego co będziesz robił. Jak rysował