Wpis z mikrobloga

@peszmerd:

jezeli zlapal za klamke, to juz sie poparzyl. Przez drzwi tez sie czuje, ze po drugiej stronie jest pozar.

Jest tysiące przypadków, gdzie ktoś ostatecznie takie drzwi otwiera, z pomocą rękawicy czy czymś tam. Po to są takie zabezpieczenia.
@revolta: mieszkasz w Polsce? takie rozwiązanie nie jest zgodne z Polskimi warunkami technicznymi. Jeżeli w pomieszczeniu nastąpi pożar i drzwi poddane zostaną wysokiej temperaturze plomba na tym urządzeniu pęknie i zarygluje drzwi. Ma to chyba zabezpieczyć przed przypadkowym otwarciem drzwi w trakcie pożaru, ale utrudnia ewakuację (choć przy takich temperaturach raczej nie ma już kogo ewakuować) i przeprowadzenie akcji ratowniczej.

https://www.youtube.com/watch?v=qWB9JmdI6pU&feature=emb_logo
@revolta: nie przebrnąłem przez wszystkie komentarze, ale wydaje mi się że działa to na takiej zasadzie:
W drzwiach masz boleć który jest w jakiejś osłonce, która topi po osiągnięciu temperatury 110 stopni Celsjusza. Jeżeli założymy ze wkładka jest na wysokości jednego metra, a drzwi są nie palne to żeby bolec zablokował drzwi to muszą się nagrzać do 110 stopni. W pomieszczeniu w którym się pali i bolec się zablokował na pewno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kermo: zapominasz o tym, ze jezeli za takimi drzwiami jest pozar, to samemu spocisz sie zanim zlapiesz za klamke i zdziwisz sie, ze masz ogrzewanie podlogowe w miejscu w ktorym go miec nie powinienes. To nie jest tak, ze lapiesz sobie za klamke i mowisz - o, pozar, niepotrzebnie otwieralem drzwi teraz umre. #!$%@? goracem przez sciane i drzwi, bedziesz wiedzial ze drzwi sie nie otwiera.

Uk jest w ogole #!$%@?
@peszmerd: Tylko, że ludzie nie zawsze są logiczni w swoich czynach. Jeśli w środku pomieszczenia był ktoś bliski to wielu mimo wszystko chciałoby forsować te drzwi, chociaż nikomu już nie pomogą, za to mogą zaszkodzić sobie i innym bliskim. To proste zabezpieczenie uniemożliwia to działanie. Nie wiem jaki musiałby być scenariusz, aby to zadziałało źle, zaszkodziło zamiast pomóc. Jedyne co mi przyszło do głowy to celowe podpalenie drzwi w okolicy zabezpieczenia,