Wpis z mikrobloga

Jakie zagraniczne książki chcielibyście zobaczyć wydane w Polsce? Podzielcie się Waszymi typami, możecie też pokrótce opisać o czym jest dana pozycja.

Ja mam takich tytułów całkiem sporo i wymienienie ich wszystkich zajęłoby dużo czasu, dlatego ograniczę się do jednej, o której ostatnio sobie przypomniałem. The Plague Dogs Richarda Adamsa, książka z 1977 roku. Aż dziw że po dziś dzień nie doczekała się polskiego przekładu, tym bardziej że Watership Down (Wodnikowe Wzgórze), inne dzieło tegoż autora, z powodzeniem weszło na nasz rynek. Powieść o pieskach ale zdecydowanie nie dla dzieci, bo poruszająca kwestie takie jak eksperymentowanie na zwierzętach. Na jej podstawie powstał ryjący psychę film animowany.
#ksiazki #literatura #czytajzwykopem
HrabiaTruposz - Jakie zagraniczne książki chcielibyście zobaczyć wydane w Polsce? Pod...

źródło: comment_1587068374JtAB0lpVTXmwXyPVwZlMCB.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HrabiaTruposz: serie Arcymag Aleksandra Rudazowa. W sumie pulpa i szału nie ma, ale bardzo mnie boli, że przetłumaczony został tylko pierwszy tom, a rosyjskiego nie znam -.-. Do tego rozbity na dwie części.

tldr: Sumeryjski mag zostaje wskrzeszony we współczesnym San Francisco i próbuje się tam odnaleźć. Pomaga mu w tym policjantka pochodzenia azjatyckiego. W tle duchy, demon i potwory od Lovecrafta.
  • Odpowiedz