Wpis z mikrobloga

Przeglądając mieszkania w Łodzi tchnęło mnie by napisać tego posta.

Dlaczego na vikop.ru (i nie tylko) ludzie kisną z Łodzi.

Oczywiście, jest to słuszne, ale nie jest winna sama Łódź która jest fantastycznym miastem, tylko winni są jej mieszkańcy.
Przeglądając fantastyczne kamienice zbudowane przez wykształconych, obytych w świecie fabrykantów i prywaciarzy w dawnych latach zapierają dech w piersiach, jednak obecnie są zamieniane w ruinę przez ich obecnych mieszkańców.

Przypomina to trochę sytuację jakiegoś fantastycznego miasta zbudowanego przez Perską Cywilizację i wpisanego do UNESCO, a obecnie zasiedlonego przez szmatogłowych z Państwa Islamskiego.

Przykład:
https://www.otodom.pl/oferta/pietro-kamienicy-k-dw-fabrycznego-ID456YI.html#e8ff6773f9

Fantastyczna kamienica zaprojektowana przez Gustawa Landau-Gutentegera. Hiszpanie chuchają i dmuchają na dzieła Gaudiego, a u nas co? #!$%@?ów sto https://i.imgur.com/EcY4x3Z.jpg
Jeszcze ta smutna żarówka, pewnie co tydzień wkręcana, bo jakiś alkoholik ją kradnie.

Aż się płakać chce.

Powinno się zorganizować jakiś wywóz obecnych mieszkańców Łodzi do miejsc dla nich odpowiednich, może jakieś fawele w Rio albo lepianki w Mogadiszu, a do Łodzi zaprosić wykształconych i majętnych z różnych stron świata.

#lodz
Pobierz loczyn - Przeglądając mieszkania w Łodzi tchnęło mnie by napisać tego posta.

Dlacz...
źródło: comment_1587030143OEsANiNgGN6EyBEoVzn6vW.jpg
  • 40
@loczyn: to jest problem naprawiany przez obecne władze. Kojarzysz mia100kamienic? Ile ma mieć Łódź kasy na remonty żeby Cię zadowolić?

Stan obecny jest wynikiem w #!$%@? wielkich zaniedbań i kradzieży na przestrzeni przeszło 100 lat.
Nie powołuj się na zdanie ruskich dziadów bo to hipokryzja z ich strony.
to jest problem naprawiany przez obecne władze. Kojarzysz mia100kamienic? Ile ma mieć Łódź kasy na remonty żeby Cię zadowolić?


@kuncfot: Miasto remontuje, a w tym samym czasie wprowadza czy do tych kamienic, czy do kamienic obok patoli, bo tam ma mieszkania socjalne.

Fuck logic.
Daj przykład wyremontowanej kamienicy która podupadła przez nowowprowadzonych mieszkańców? Imo jest większy problem że kamienice są remontowane i długo trwa rozdysponowanie lokali, stoją piękne pustostany


@Radus: Ale po co ma ktoś wykształcony nawet tam iść i płacić jak obok wprowadzają mu za darmo patole?

Patoli wywalić z centrum, a wykształconym, obrotnym dać pod wynajem mieszkania.
Jakieś promo -30% jak jesteś np programistą, lekarzem albo uznanym artystą.
Bo na mieszkania socjalne i inne dla mieszkańców "obciążonych społecznie i cywilizacyjnie" idą mieszkania które przechodzą pełnowartościową rewitalizację z odbudową stolarki i remontem polichromii czy innych sztukaterii.


@graf_zero: No właśnie, a później się dziwić dlaczego centrum Łodzi to taki chlew.
Sam bym z chęcią przy Piotrkowskiej coś kupił, no ale bez #!$%@? przesady. Chce mieszkać w cywilizowanym miejscu, a nie jak na targu w Mogadiszu.
Odkupić albo odebrać.


@loczyn: xD Daj kasę to odkupię w twoim imieniu. Mia100 kamienic ma kilkadziesiąt milionów budżetu na rok, na remont jednej kamienicy idzie kilka milinów, a to wciąż nie są olbrzymie pieniądze przy wydatkach miasta, budżet nie jest z gumy, chyba że tym twoim wykształconym też odbierze się środki na wykup i odnawianie kamienic, skoro mają w nich mieszkać.
Propozycje nacjonalizacji kamienicy "bo nie dba" to nawet szkoda komentować.
@HetmanPolnyKoronny: Gdyby miasto nie utrzymywało patoli w centrum, a zachęcało ogarniętych do zamieszkiwania tam to sytuacja byłaby dużo prostsza i mieszkańcy sami mogliby pokryć część, jak nie większość kwoty rewitalizacji.

Zamiast np fundować utrzymanie patorodziny w komunalnym, to można by wynająć je normalnym ludziom, a zaoszczędzoną kasę inwestować.
@loczyn: Dokładnie. A jaki był kwik jak były pomysły by te patologię wysyłać do kontenerów na obrzeża miasta...Ba, nawet jak miasto zaproponowało odpracowanie niepłaconego czynszu w zamian za sprzątanie ulic itp. to były jakieś dziwne pretensje.

Ja to bym jeszcze kwartały przerzedził znacząco bo ja wiem, że to unikalna urbanistyka i w ogóle ale prawda jest taka, że spora część oficyn to nie nadaje się by tam można mieszkać w cywilizowanych
Dokładnie. A jaki był kwik jak były pomysły by te patologię wysyłać do kontenerów na obrzeża miasta...Ba, nawet jak miasto zaproponowało odpracowanie niepłaconego czynszu w zamian za sprzątanie ulic itp. to były jakieś dziwne pretensje.


@czlapka: Do tego trzeba twardej ręki, a nie starego kacapa (Kropka) albo grzecznej paniusi bez wizji (Zdanowska).
Szkoda, bo mam sentyment do tego miasta, ale tak jak na bliskim wschodzie również są piękne miasta nie zmienia
@czlapka: Do dziś pamiętam jak Jaśnie Panująca Hanna Z. pojawiła się na wykopie i na moje pytanie, jaki ma pomysł na walkę z bezrobociem i gównianym rynkiem pracy w Łodzi odpowiedziała, że chce doinwestować Powiatowe Urzędy Pracy xD
Gdyby miasto nie utrzymywało patoli w centrum, a zachęcało ogarniętych do zamieszkiwania tam to sytuacja byłaby dużo prostsza i mieszkańcy sami mogliby pokryć część, jak nie większość kwoty rewitalizacji.

Zamiast np fundować utrzymanie patorodziny w komunalnym, to można by wynająć je normalnym ludziom, a zaoszczędzoną kasę inwestować.


@loczyn:

To tak nie działa.

Po pierwsze musiałbyś mieć w mieście DUŻO tych normalnych z normalnymi pieniędzmi. Po drugie musiałbyś MASOWO wysiedlać menelstwo.

A