Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mamy tutaj kogoś kto zna się na leasingu konsumenckim? Czy to się opłaca? Gdzie najlepsze warunki? Przyznam, że najbardziej rozważałem opcje Audi Perfect Lease. Widziałem, że @OptiFinance udziela się dosyć mocno więc może Ciebie mógłbym prosić o pomoc.

#leasing #motoryzacja #samochody
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gumis1206: Wklejaj od razu ofertę. Leasing konsumencki to bardzo niszowy produkt i często w przypadku grupy VAG wychodzi najlepiej przez VW Bank. Możemy porównać Audi Perfect Lease vs. kredyt samochodowy. Ja skłaniałbym się ku kredytowi. Brak tabeli opłat i prowizji, szybszy proces spłaty i zamknięcia finansowania, tańsze ubezpieczenie, a czasami i samo finansowanie wychodzi taniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance Audi A1 Sportback 30TFSI Stronic
Rata miesięczna 1220zl brutto
Wpłata własna 0zl
Okres finansowania 48 miesięcy
Limit przebiegu 10000km/rok
Cena katalogowa 119 710 zł
Rabat 14365zl
  • Odpowiedz
@gumis1206: To mówisz teraz o najmie - czyli zwrot auta po okresie finansowania. Tutaj bez podjazdu, dali ok. 50% RV przy 4 latach. Najem Konsumencki mógłby policzyć w MasterLease, ale:
1. odradzam ze względu na jakość tego finansującego
2. nie daliby aż takiej RV po 4 latach, lub dali by taką RV, ale znacznie wyższa marża dałaby większą ratę.

Inaczej by sytuacja wyglądała gdybyś chciał zostawić auto u siebie.

P.S.
  • Odpowiedz
  • 0
@OptiFinance w Audi nazywają to leasingiem konsumenckim. Jest możliwość pozostawienia auta u siebie, natomiast dla mnie lepszą opcją wydaje się wymiana auta na nowe.

Nie wymagają GAPu, jedyne dodatkowa opłata na początku, to obowiązek ubezpieczenia auta u nich, które wynosi 2,4% lub 2,7% wartości auta, teraz nie pamiętam.
  • Odpowiedz
@gumis1206: 3 lata temu rozglądałem się za autem dla znajomej. Padło na audi a3. W przypadku perfect lease (to akurat było dla firm ale nie ma to znaczenia) VW nie dawał rabatów ale miał super warunki finansowania. Całkowity koszt leasingu to 102% przy oddaniu auta. De fakto znajoma spłaca 42% auta przez 4 lata bo RV była na poziomie 60%.

Nie da się znaleźć lepszej oferty finansowania. BMW mimo że
  • Odpowiedz
@gumis1206: Co do samego leasingu dla konsumenta. Ja kupiłem w grudniu hyundaia i30N. Sportowe auto które chce trzymać 5 lat. Tego auta nie warto trzymać dłużej bo raz że sportowe i kosztowne w utrzymaniu a po drugie spodziewam się dzieci w tym ukresie.

W dodatku doszedł świetny kredyt w Pekao z RRSO 6%. Teraz może nawet lepsze oprocentownie dałoby się wyciągnąć. W efekcie mój kredy na 5 lat był o
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod Dokładnie tak jak mówisz. Rozglądałem się też za VW Polo i wychodziło drożej niż to Audi, które wcześniej podałem. Właśnie zastawiałem się czy posiadają jakieś kruczki czy generalnie mają tak dobra ofertę.
  • Odpowiedz
  • 0
@cwlmod no tak, tylko kredyt jest ciężej dostać niż leasing. A w mojej sytuacji, gdzie przeważnie co 3 miesiące mam nową umowę, to leasing otrzymam bez problemu.
  • Odpowiedz
@gumis1206: Ja nie mam żadnej bo nie jestem sprzedawcą. Lubie bmw i wiem że jeszcze można je kupić super tanio. Kumpel kupił i to chyba najlepszy samochód w tej cenie.

BMW 118i mpakiet - https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-1-5t-136km-17-mpakiet-hifi-led-bmw-individual-ID6CcmnZ.html#b815814cf5 - 94k brutto

Najtańsza jedynka advantage (prawie golas) https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-super-cena-niska-rata-bmw-serii-1-navi-automat-ID6CszNy.html#b815814cf5 90k
  • Odpowiedz
@gumis1206: Są to oferty salonowe więc dostaniesz w miarę dobre finansowanie. VW banku nie przeskoczysz ale auta są większe i kosztują 10k mniej niż twoje audi a1.
  • Odpowiedz
@djocznik: To w ogóle nic byś nie wziął bo 120i są niespotykane. Poza tym bmw akurat ma najlepsze 3 cylindry na rynku wśród normalnych silników. Nie wiem jak fiesta ST jeździ.
  • Odpowiedz
@djocznik: Jaki wysyp? Mój kumpel w październiku odebrał auto i 120i owszem było z 5 ale ceny były mniej zrabatowane.

My mówimy tutaj o alternatywie do A1 130 koni, więc takie bmw jest w sam raz.
  • Odpowiedz