Wpis z mikrobloga

Jak ja #!$%@? nienawidze ludzi, ktorzy chcieliby przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, albo posłaliby do wojska na lata wszystkich, ktorzy nie wygladaja wystarczajaco męsko, lub mają jakies zaburzenia psychiczne i problemy z interakcją z innymi ludźmi. Ja jebe, być #!$%@? jak pies na każdym kroku, konieczność bycia całkowicie subordynowanym i bezwzględnego wykonywania wszystkich, nawet absurdalnych rozkazów, tarzanie sie w błocie i robienie fikołków jak jaka małpa na rozkaz jakiegos Janusza wojaka... Polacy chyba lubią jak ktos im stoi z batem nad glowa i trzaska po dupsku za każde uchybienie, kwwwwwiiiiik, bo to takie hartujące i uczące pokory. Myslicie, ze jakby poslac tam tych przegrywow bojacych sie wyjscia z domu to staną sie jakimis Rambo?

#przegryw
Przegranynastarcie - Jak ja #!$%@? nienawidze ludzi, ktorzy chcieliby przywrócenia ob...

źródło: comment_15870212060wjLXtsMIaGtWkCDkZEwHK.jpg

Pobierz
  • 60
chodzi o dyscyplinę wewnętrzną, której mężczyznom dzisiaj masowo brakuje.


@Przepoczwarzenie Tego nie da się nauczyć tak szybko. Zresztą kobietom też jej brakuje. Ja byłbym za tym, by po skończeniu szkoły średniej czy zawodowej było obowiązkowe szkolenie dla mężczyzn z zakresu obronności, a kobiet z pielęgniarstwa. Takie ok 2 miesięczne. Nie wpłynęło by to na gospodarkę, nie wykluczyłoby to nikogo z rynku pracy, a w razie potrzeby mogliby pomóc wszyscy.
Ci co sie jeszcze zalapali a nie sa skonczonymi debilami to mowia, ze w wojsku to sie przewaznie tylko palic nauczyli i zmarnowali rok zycia.


@pwone: To są debilami i dlatego nic ich nie uczyli bo zobaczyli z kim maja do czynienia. Cała reszta nauczyła się jakiegoś fachu. Ja np. konserwacji i drobnych napraw broni strzeleckiej. Inni prowadzenia sprzętu pancernego, obsługi radiostacji itp, itd. Tych najgłupszych dawano do pełnienia wart czy
@Przegrany_na_starcie: jak słucham co się kiedyś w wojsku odpierdzielało to nie rozumiem jak ktoś może chcieć powrotu obowiązkowej służby. Po czymś takim to liczba samobójstw wzrosłaby dwukrotnie.
Nie mówiąc, że wojsko nie ma sprzętu na takie akcje. Chrześniak ojca poszedł do legii akademickiej to podczas egzaminu mieli jeden karabin (czy jak to się tam profesjonalnie nazywa), który nazwał się do celnego strzelania
@Przegrany_na_starcie: nie uważam ze służba wojskowa powinna być obowiązkowa, ponieważ wolność wyboru jest ważniejsza wg mnie. Natomiast każdemu polecam służbę przygotowawczą w obecnej formie.
- 4 miesiące, z czego tylko pierwszy miesiąc w pełni skoszarowany (nie można wyjść) to nie jest jakoś długo.
- bardzo przestrzegane przepisy dotyczące zapobiegania mobbingu czy nawet ochrony osób homoseksualnych przed mową nienawiści. Ogólnie żadna krzywda się człowiekowi nie stanie...
- ale warunki bywają ciężkie, brak
@buhubuhu: Nie zgadzam się co do długości. Szkółka w zasadniczej trwała 2 miesiące więc nie widzę powodu aby tyle czasu trzymać ludzi. 1 miesiąc oczywiście skoszarowany - zgoda. Potem przepustki choćby weekendowe. Cały czas wypełniony zajęciami a nie siedzeniem na dupie.
@ediz4:

To są debilami i dlatego nic ich nie uczyli bo zobaczyli z kim maja do czynienia. Cała reszta nauczyła się jakiegoś fachu. Ja np. konserwacji i drobnych napraw broni strzeleckiej. Inni prowadzenia sprzętu pancernego, obsługi radiostacji itp, itd. Tych najgłupszych dawano do pełnienia wart czy sprzątania i ciekawe że z takimi się zadajesz.


Chodzi o to że ludzi, którzy mają problemy psychiczne nie porównuj z jakimiś sebixami co wolą sie
@sandwichzpasztetem220: Ja tu odpisuje na post kolesia który twierdzi że ma kolegów którzy absolutnie nic się w wojsku nie nauczyli. Z własnego doświadczenia wiem że to możliwe tylko w przypadku kompletnych tłuków bo przy poborze patrzy się na wykształcenie i według tego kieruje do określonych jednostek czy specjalności. Jeśli ktoś jest kolesiem po gimnazjum to mu dawali miotłe i całą służbę zamiatał. Nie wiem co to ma do ludzi z problemami