Wpis z mikrobloga

@Catit: no to bierz cokolwiek, co nie ma mocnych detergentów i jakichś syfów (czyki prawie wszystko wspomniane wyżej xD)
Ja mam też mega wrażliwą cerę i najlepiej ni się zmywa makijaż olejem, a potem domywam pianką. Jak nie lubisz oleju, to u mnie na drugim miejscu jest micel z bielendy fresh juice i pianka.

Ale nie bardzo rozumiem, schodzi ci sķóra w trakcie mycia? Co masz za olej teraz?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Catit: ja mam turbo wrażliwą ale jakoś znosi mycie micelem z biedronki, żelem z Lidla (jakieś only eco kupione w ciemno) i zawsze ratuje mnie krem svr sebiaclear hydra. Serio, parę dni bez tego kremu i wyglądam jakby mi skóra płatami złaziła a z nim jest wszystko w miarę ok. Bardziej mnie przeraża skóra na ciele, ciągła taka jakby egzema
polecasz coś dobrego może do ciała?
@gfgfgfa: najskuteczniejszy jest chyba krem Avene Cicalfate, ale 100 ml to ponad 40 zł, więc raczej nie do codziennego stosowania, jeśli nie narzekasz na nadmiar kasy. Chociaż, jako że on rzeczywiście regeneruje, to po kilku dniach stosowania może poprawi ci się na tyle, że nie będziesz nawet czuła potrzeby codziennego stosowania.
Do mycia ciała mam zamiar wypróbować tego mydła do mycia rąk:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,123546,dermedic-linum-emolient-mydlo-do-rak-chroniace-bariere-lipidowa-skory.html#review-2741760

Wiem, że ma sls w składzie, ale nie
@Catit U mnie sprawdza się Tołpa dermo face physio - chyba jedyny płyn do makijażu, z którego jestem zadowolona. Na pewno nie polecam Biodermy, bo zmywanie makijażu tym specyfikiem, to jakaś katastrofa.
@Catit: przy stosowaniu retinoidów ogólnie polecam blog Ewy, a w tym przypadku ten artykuł http://www.ewaszalkowska.com/2016/01/delikatna-nadwrazliwa-nadreaktywna.html może nie czysty olej, ale olejek myjący z emulgatorem? w zasadzie chyba nie ma bardziej skutecznego i delikatnego sposobu na zmycie czegoś cięższego. Nie wiem jaką formę masz retinoidu, ale jeżeli zewnętrzną to może za często stosujesz i zmniejsz na razie częstotliwość.
@kwiatencja: nie stosuje za czesto. Stosuje co 3-4 dni. Nie chcę stosować raz w tygodniu, bo wtedy to jak peeling. Uwrazliwienie skóry to robota bezsensownie przepisanego epiduo, które miałam wcześniej.