Wpis z mikrobloga

U kolegi 2.0 przeżył 370 tys i sie rozbierał a u mojego różowego 1.6 dpf sie odezwał i juz cieknie i nie jest w najlepszym stanie przebieg 250 tys około ale w przypadku 1.6 nie brałbym tego jako regule bo kolega miał focusa z tym silnikiem i mu padł przy ok 320 tysi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@muak47: nie ma reguły. Diesle lubią dobre paliwo i dobry serwis i tyle w temacie. A historii przecież nie znasz, może się stać wszystko od wtrysków po turbo albo nic.
  • Odpowiedz
@muak47: Kupujesz auto z pewnego źródła? czy z zagranicy, od handlarza?
Wszystko zależy od stanu technicznego, który należy przed zakupem skrupulatnie sprawdzić,
żeby później nie zdziwić się, że kilka kosztownych części wymaga wymiany lub regeneracji.
Nie licząc sytuacji, w których przebieg został obniżony z 300tyś do np. kultowych 180. lub był naprawiany, po wypadku np. w szopie u handlarza.
Pamiętaj, w tym przypadku nie należy kierować się emocjami tylko chłodno
  • Odpowiedz
@muak47 miałem 2.0hdi w S-MAX i na problemy z silnikiem nie narzekałem. Sprzedałem go przy zdaje 212tys, serwisowany na bieżąco. Długo nie czekał na nowego właściciela. Koleżanka ma takiego samego i dopiero przy 350tys miała jakieś większe wydatki ale to ze strony turbiny i wtryskow. Ogólnie jeśli znasz historie samochodu to nie ma się co zastanawiać.
  • Odpowiedz
Czy przebieg rzędu 200tys dla tak chwalonych HDi 1.6 i 2.0 to duży przebieg?

@muak47: to nie jest duży przebieg nawet na 1.0 benzynę w daci duster. Gdybyś spytał o 500 000km to było by to jeszcze jakoś uzasadnione. Przez kręcenie liczników na 180-220kkm ludzie mają wypaczone spojrzenie na przebiegi aut.
  • Odpowiedz
Posiadałem 2.0 HDI 136hp i nie miałem na co narzekać. Silnik nigdy nie zawiódł a pokonał ze mną 80000km w 13 miesięcy.
  • Odpowiedz
@muak47: maly. jedyne co to wtryski moga byc do robienia (o ile nie jest sprzeglo zajezdzone). a tak to nic.
mam pomodowanego rhra z przebiegiem 300k obecnie, a mody robilem przy 280k na rolkach mial wiecej niz katalog :)
  • Odpowiedz