Wpis z mikrobloga

@lewatywaa: ja kupiłem ze średnią 4,5 według zasady drogo kupić tanio sprzedać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na serio to widzę potencjał na wzrosty do 10-15zł i jest to jak najbardziej możliwe patrząc że na koronkę pomagają leki na gruźlicę + biomed zajmuje się też osoczem. Owszem część ludzi twierdzi że prezes wydymał ich bo sprzedał na górce akcje, ale tak jak mówię, może stracę a
@lewatywaa: #!$%@? spekulacje na koronie, bo jak możesz mega zarobi i mega stracić, kupuj spółki które są tanie i niedocenione które maja dobre zdewesyfikowane biznesy, niewiem gdzie chcesz inwestować, czy gpw czy na całym świecie, ale taki Gazprom czy exonmobile, jest wart tego. Sberbank czy unimot warte uwagi. A jakieś biomedy bym odpuścił. Chyba ze szukasz spekulacji, ale wtedy już lepiej sobie grać na dźwigni na ropie niż wchodzić w taki
@Nikitos Gazprom czy Exon mogą się już nie podnieść xD
@Yerild CCC to loteryjka, bez informacji z wewnątrz nie ma co tego ruszać.

@lewatywaa szukając spółek wartych uwagi zadaj sobie odpowiednie pytania - daytrading, krótkoterminowo czy może średnio, długo? Jakie ryzyko? Jakie oczekiwane zyski? Jaki kapitał? Jaką wiedzę/informacje już posiadasz? Dopiero potem szukaj sobie spółek. I zdywersyfikuj portfel, bo inaczej szybko się Twoja przygoda skończy.
@lewatywaa: na ten moment najlepiej wypadają spółki związane z koroną wirusem. Ode mnie polecam Maxcom. Spółka poinformowała o imporcie maseczek, kombinezonów itp. w następnym tygodniu na pewno wystrzeli w górę.
@lewatywaa: ja pokładam nadzieje w debiucie SimFabric, oczywiście aktualny wzrost może być chwilowy ale jest potencjał, firma ma solidny zespół i konkretne plany, mimo że na rynku są od nie dawna to warto śledzić ich poczynania
@Bordomir: Gazprom upaść... 2 spółka po Sberbanku nie podnieść? Serio ? Śmiech, ta wypowiedz jest równoważna wypowiedzeniu że Apple upadnie po tym kryzysie, przecież pół świata korzysta z iPhonów już nie mówię o innych produktach. Tak samo i Gazprom ogrzewa pół Europy.
@lewatywaa: jeszcze cena nie jest wywindowała. I nawet jak się skończy boom koronawirusowe to podstawowa działalnością spółki jest produkcja i dystrybucja elektroniki, głównie telefonów która też dobrze rokuje.
@Nikitos Nokia? Przecież Nokia robi najlepsze telefony. Czasy się zmieniają kolego - ropa, gaz od lat nie są w modzie, a ten kryzys to może być impuls. Te firmy pewnie nie podniosą się do poziomów na których były. Gazprom poza gazem to też Nord Stream II. To też prywatna własność Putina. I nie mówię, że będzie tak albo inaczej - po prostu polecanie jakichś spółek, bo były największe jest śmieszne.
@Bordomir: haha ty wierzysz ze człowiek będzie miał energię z słońca? Serio? Chyba ze w Australii z ogromna powierzchnia i małym zaludnieniem. I ropa to nie tylko paliwo... może iPhone i nokia nie udane przykłady, ale kierunek światowej energetyki to zdecydowanie atom, czy w formie elektrowni jądrowej czy tam zimnej fuzji, czy może jakichś innych technologii. Ale z ta ropą wystrzelileś. A moda się zmienia..