Wpis z mikrobloga

Mirasy wiadomo co się dzieje, nie ma pewności co się będzie działo, zastanawia mnie wasze podejście do złotówki i dolara. Nie pytam o euro bo według mnie strefa euro to już trup jeśli ktoś myśli inaczej, może się wypowiedzieć.
Banki centralne odpaliły drukarki, bazując na niektórych źródłach, można nabrać przekonania, że dolar poradzi sobie dużo lepiej od innych walut i umocni się.
https://mises.org/wire/why-world-has-dollar-shortage-despite-massive-fed-action
Z drugiej strony wiadomo, że w latach 2007-2008 to złotówka była lepszym wyborem.
Załóżmy, że ktoś ma teraz trochę gotówki w złotówkach i ma możliwość wymiany na dolara. Co robią lub co zrobiły już mirki? Widełki w ankiecie oczywiście wzięte z dupy, to nie jest badanie naukowe.
#gielda #inwestycje #pieniadze #dolar #oszczedzanie

Waga pozycji gotówkowej poza złotówką:

  • 0-10% USD 39.5% (15)
  • 11-30% USD 13.2% (5)
  • 31-60% USD 13.2% (5)
  • 61-80% USD 10.5% (4)
  • 81-100% USD 23.7% (9)

Oddanych głosów: 38

  • 8
@Manah: usa dodrukowuje 700 miliardów $. W sumie nie wiadomo co robić. Jeśli wszystkie waluty stracą tyle samo wartości to finalnie zostanie po staremu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Manah: w tej chwili moim zdaniem lepiej po prostu trzymać w PLN i jak masz środki to bawić się w giełdę or sth.

Ja dolary sprzedałem.
usa dodrukowuje 700 miliardów $. W sumie nie wiadomo co robić.


@Szolek: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Na takie drobniaki to nie opłaca się grzać drukarki. Unlimited brr brr jest, do końca świata jaki znamy i o jeden dzień dłużej.
@Manah po to jest kryzys żeby pozycję gotówkowa zamknąć. Szukasz okazji i zamykasz pozycję. Banki centralne teraz grzeją inflację żeby rolować dług. Jak dla mnie to jest bez różnicy w jakiej walucie będzie kasa bo #!$%@? w nas duża inflacja. Może nie hiper ale 50% w ciągu 5 lat jest możliwa z procenta składanego. Potem najwyżej się podwyższy stopy żeby ją wyhamować. Akcje dobrze zniosą inflację.