Wpis z mikrobloga

Patrzę na te wasze sałatki i nie wierzę, po #!$%@? wy się w ogóle bierzecie za gary, żeby spłodzić te pożałowania godne abominacje na zlość cywilizowanemu światu? Kukurydza? Serio? Jabłko? xDˣᴰ Spotkałem się też z dodawaniem szynki, kiełbasy (nie żartuję xD), marynowanych grzybów, śledzia... Czy was #!$%@?ło? XD

Robi się tak: Bierzecie i gotujecie marchew i ziemniaki, przy czym marchwi ma być więcej, proporcja tak ze 4:3. Ziemniaki gotujecie w mundurkach, studzicie i dopiero obieracie. Łooo ale jak to ale po co... morda w kubeł i rób jak mówię. Kroicie w kosteczkę. Nie dodajecie jabłka. Wkrawacie jajka - zakładając że używamy 500g marchwi, ugotujcie 5. Na twardo - niby nie muszę mówić, ale wiecie, są tu też tacy którzy dodają do sałatki jabłko, więc warto podkreślić. Do tego pół puszki groszku konserwowego i jeden por. Nie, nie może być cebula, chyba że mieszkacie w Polsce B, oni tam wszystko zjedzą. Protip: pora pokrójcie wcześniej, obficie posypcie solą i odstawcie na jakąś godzinkę zanim dodacie do sałatki, dzięki temu zmięknie i całość będzie miała przyjemniejszą fakturę. Ważne - nie dodajemy jabłka. Dodajemy za to ogórka kiszonego, do smaku, zależnie od tego jak jest kwaśny i jak słony, zazwyczaj mniej więcej tyle ile pora. Z głównych składników to wszystko, bez selera, pietruszki, papryki ani żadnych innych gówien - zauważcie też, że nie dodaliśmy jabłka. W kwestii przyprawiania, na dwie łyżki majonezu liczymy jedną łyżkę śmietany kwaśnej 18% i jedną łyżeczkę musztardy stołowej delikatesowej, do tego sól i pieprz. Ostatnim składnikiem jest czas potrzebny na mityczne przegryzienie się, najlepiej cała noc w lodówce. Et voilá! Sałatka gotowa. Ważne: Na żadnym etapie przygotowania nie dodawaliśmy jabłka.

Jako side polecam kromkę chleba z masłem i wędliną, tylko nie jakąś gównianą mielonką z Biedry, bo równie dobrze moglibyście dodać do sałatki jabłko - z porządną wędliną, taką jakiej szuka stara baba jak stoi pół godziny na mięsnym. Raz czy tam dwa razy w roku można się wykosztować, nie po to nie dodawaliście jabłka do sałatki żeby teraz to wszystko #!$%@?ć.

Smacznego!

#salatka #gotowanie #gownowpis #oswiadczenie #heheszki
  • 81
  • Odpowiedz
  • 1
@Czarny_Kot_ na ch*j zagladasz innym w talerz jak ci sie tak nie podoba? XD
Równie dobrze innemu twoj przepis bedzie wyglądał, jak tobie te, ktore tak ostro komentujesz.
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_ i jedno i drugie jest zupełnie normalne. Jabłko w sałatce sprawia, ze to nie jest mdła pamuła bez smaku, jest delikatnir słodka i wyrazista. Kto #!$%@? doodaje śmietanę do sałatki? Ty jestes jakiś #!$%@? chory psychicznie xD
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: fajnie kiedyś to zjawisko przedstawił Food Emperor, mówił o tym, że Włosi też się strasznie #!$%@?ą jak ktoś inaczej robi ich tradycyjne dania xD i że jesteśmy pod tym względem podobni do Włochów.
  • Odpowiedz
@Agemaker: słyszałem to już parę razy. Słyszałem też przeprosiny osób które zamiast #!$%@?ć głupoty spróbowały i przekonały się jak smakuje prawdziwa sałatka a nie jakieś badziewie z jabłkiem xD delikatnie słodka i wyrazista przecież wiem ze oszukujesz sam siebie
  • Odpowiedz
@Czarny_Kot_: Powiem Ci coś- dodaję jabłko, ogórki kiszone, kukurydzę i jeszcze czerwoną fasolę. I możesz mi naskoczyć, bo w Polsce ilu kucharzy, tyle sałatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz