Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę kupić mieszkanie w Gdańsku, po świętach jestem poumawiany z deweloperami. Oczywiście oprócz kryteriów cenowych zwracam uwagę tez na inne aspekty (grunt, stan wykonczenia, kiedy wpis do hipoteki) macie może jakieś własne doświadczenia, na co mam zwrócić uwagę przy wyborze?
#mieszkanie
  • 7
Czasami masz w stanie deweloperskich wymalowane na biało ściany i sufit. Ostatnio jednak deweloperzy z tego rezygnują. Zwróć uwagę na wysokość kondygnacji. Szkoda byłoby kupić nowe mieszkanie, a niskie jak w starych blokach.
@JulianCarax:
Tam gdzie sobie upatrzyłem to ściany i sufit mają nałożone dwie warstwy białej farby. Oczywiście domyślam się, że to i tak będzie za mało, ale zawsze coś ( ͡° ͜ʖ ͡°) wysokość to 2,7m. Jak dla mnie spoko choć nie znam się jak to jest ostatnimi laty w standardzie.
Czy dużym plusem jest posiadanie sąsiadów z każdej strony? - chodzi mi o oszczędności na ogrzewaniu. Czy
Sąsiedzi z jakiejkolwiek strony to dla mnie wada. Im mniej tym lepiej. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz i czy nie będzie imprezy co weekend. Różnica w cenie ogrzewania nie jest tego warta. Docenia się to zwłaszcza, gdy ma się małe dziecko, które wybudza każdy hałas.

2,7 m jest wystarczająco.

Dwie warstwy białej ściany były u nas wystarczające i nie malowaliśmy ścian dodatkowo na biało.

My mamy za czynsz nieco więcej od
@JulianCarax:
Braku sąsiadów uniknąć będzie raczej ciężko, więc to chyba będzie loteria. Znalazlem takie mieszkanku, gdzie sypialnia ulokowana jest przy grubszej ścianie (tak jak blok podzielony jest na dwie klatki), więc to moze byc w porzadku opcja, na planach ta ściana jest wyraznie grubsza niz inne oddzielajace sąsiadów z tej samej klatki.