Wpis z mikrobloga

Jaka to jest przepaść. W Niemczech ludzie się wylegują w parku na luzaku, choć trochę zapominając o problemach, policja podjeżdża, życzy miłego dnia i dziękuje za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Tymczasem w Polsce ludzie pochowani w domach jak szczury, zabronione wyjście do lasu, parku czy na plażę, milicja urządza łapanki na biegaczy i rowerzystów. Jeszcze jest wielu polaczków, którzy temu przyklaskują.

Taka jest różnica pomiędzy cywilizowanym krajem a tekturą pisowską, na każdej płaszczyźnie.
#koronawirus #policja #niemcy
r.....6 - Jaka to jest przepaść. W Niemczech ludzie się wylegują w parku na luzaku, c...

źródło: comment_1586623367pTitChKWBJ8MYGPEZKr8FF.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@rorf46: jakby wszystkie kraje postępowały jak Korea czy właśnie Polska, to tak. Bez tego da się trzymać na poziomie, gdzie będzie 1 zgon na tydzień, a nie kilka tysięcy dziennie.

Zainfekowanie większości populacji Polski to ponad milion zgonów.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Polska jako przykład xD

Generalnie myślę, że pokłóciłbyś się z ekspertami, bo praktycznie wszyscy uważają, że tak czy siak zachoruje na to większość populacji.

Już nie dodaję nawet, że to kompletnie odrealnione, bo żeby to zdusić, to chyba musielibyśmy kilka lat w domach siedzieć, bo każde pojedyncze zarażenie byłoby niebezpieczeństwem. A to jest bezsensowne na wielu płaszczyznach. Nie ma sensu by ratować dziadków kosztem zrujnowania gospodarki i totalnej biedy
  • Odpowiedz
@rorf46: jak dobrze poszukasz, znajdziesz i "ekspertów" którzy będą twierdzić, że to celowe działania illuminatów żeby przeprowadzić depopulację.

Masz przykład Korei, sam możesz policzyć, ile by zajęło zainfekowanie większości - powiedzmy 30 milionów - populacji. Albo policzę za Ciebie. Osiemdziesiąt dwa tysiące lat.

I owszem, Polska radzi sobie wzorcowo z ograniczeniem nowych infekcji. Żaden inny kraj w Europie nie zrobił tego tak dobrze, jak my, przykładowo Czesi mają 4 razy
  • Odpowiedz
@tomtom666: tylko ja mówię o konkretnych ekspertech rządowych, choćby z Niemiec, UK l, Szwecji i wielu innych. Zresztą mówiła już o tym Merkel czy Johnson. Trzeba być naprawdę skrajnie naiwny, aby wierzyć w inny scenariusz.

W takim razie Korea będzie te 82 tys. lat w kwarantannie.

Polska radzi sobie wzorcowo xD no zajebiście, zamknięcie całego kraju i #!$%@? gospodarki to ideał. Tylko czekać na masowe kradzieże, gdy ludzie będą głodowali.
  • Odpowiedz
@rorf46: co to za głupie szacowanie i stawianie gospodarki kosztem życia ludzkiego. Dziadki mogą pożyć jeszcze 10-20 lat a ty równie dobrze możesz żyć w zrujnowanej gospodarce jedząć chleb ze smalcem. Trochę współczucia i soliarności z innymi ludźmi i szerszego spojrzenia na problem.
  • Odpowiedz
@MNiGHT69: tobie radziłbym więcej empatii. Zrujnowanie gospodarki pociągnie za sobą więcej żyć niż koronawirus. Tym ofiarom już nie współczujesz? W czym są lepsze ofiary koronawirusa od ofiar zapaści gospodarki wg ciebie?
  • Odpowiedz
@rorf46: przecież wyraźnie napisałem - to, czy zarżniemy gospodarkę to kompletnie inny temat. Pytałeś, czy można stłumić pandemię i odpowiedziałem, że można i że Polska robi to doskonale. To, jakim kosztem, to inne pytanie.

I nie, w Korei nie doprowadzili do całkowitej zapaści gospodarki. Udoskonalili procedury, wprowadzili systemy kontroli i wrócili do jako-takiej normalności.

Natomiast przykład Włoch pokazuje, że podejście "aaaa, przecież i tak się wszyscy zarazimy, po co się
  • Odpowiedz
@rorf46: masz racje nie wiemy co może przynieść kryzys gospodarczy ale czy naprawdę możemy zakładać że kryzys gospodarczy zwiazany z koronawirusem może przynieść klęske głodu? Spójrz na Argentynę od dłuższego czasu słyszymy o upadku gospodarki tego kraju ale czy ludzie umierają tam z tego powodu z głodu? A odnośnie empatii to wydaje mi się że mi jej nie brakuje dzięki
  • Odpowiedz
@tomtom666: ale jak to kompletnie inny temat, skoro jest on bezpośrednio powiązany? Przecież każdy kraj by wszystko pozamykał tak jak my, gdyby miał pewnosć, że gospodarka nie ucierpi. Masz niestety strasznie ograniczone myślenie do liczby zarażonych i nic więcej ciebie nie interesuje. Nie wiem jak wyjdzie na tym Polska, ale na razie widzę to bardzo źle.

Nie wiem, nie chcę się posługiwać przykładem Korei, bo nie mam tylu informacji. Ale
  • Odpowiedz
@tomtom666: A może najlepiej byłoby na dwa tygodnie zamknąć wszystko, nawet sklepy, ludzie by zrobili zapasy jedzenia na dwa tygodnie, nie wychodziliby z domu i chorzy nie zaraziliby nikogo? Czy to nie byłby mniejszy koszt dla gospodarki niż przedłużająca się częściowa izolacja?
  • Odpowiedz
@pogromca_idiotow: wez tez pod uwage ze w niemczech nieszka ponad 2x wiecej ludzi niz w pl dodatkowo jako kraj bardziej rozwiniety maja mieli wiecej podrozujacych- czy to w biznesie czy turystow, to wszystko ma spore znazenie podczas wszelkich analiz
  • Odpowiedz
@MNiGHT69: teraz nie, ale jakbyśmy mieli dalej zamrażać gospodarkę w takim stopniu jak obecnie, to pewnie za pół roku głód byłby już konkretny. We Włoszech już ponoć zaczęła się bieda i niektórzy okradają sklepy. Jakaś babka z ministerstwa ostrzega, że mogą być zamieszki. Nie da się tak po prostu zamrozić sobie gospodarki i powiedzieć, że za 3 miesiące wrócimy. Każdy tydzień zamrożenia to są kosmiczne straty. Nie można sobie na
  • Odpowiedz
@tomtom666: A może najlepiej byłoby na dwa tygodnie zamknąć wszystko, nawet sklepy, ludzie by zrobili zapasy jedzenia na dwa tygodnie, nie wychodziliby z domu i chorzy nie zaraziliby nikogo? Czy to nie byłby mniejszy koszt dla gospodarki niż przedłużająca się częściowa izolacja?


@sketel: ja #!$%@?, jak czytam wasze wynurzenia, to się łapię za łeb. Wy jesteście tak odrealnieni, że szok...
  • Odpowiedz
@Xerdur: a ja myślę że nie chodzi tutaj o komunizm tylko ludziom od tego dobrobytu pomieszało się już w dupach co jest ważniejsze. Przystrzyżone włosy i broda u barbera czy tam burger u janusza w knajpie czy życie ludzkie. Nie ważne czy dziaków tak samo cenne jak nasze.
  • Odpowiedz