Wpis z mikrobloga

Jaka to jest przepaść. W Niemczech ludzie się wylegują w parku na luzaku, choć trochę zapominając o problemach, policja podjeżdża, życzy miłego dnia i dziękuje za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Tymczasem w Polsce ludzie pochowani w domach jak szczury, zabronione wyjście do lasu, parku czy na plażę, milicja urządza łapanki na biegaczy i rowerzystów. Jeszcze jest wielu polaczków, którzy temu przyklaskują.

Taka jest różnica pomiędzy cywilizowanym krajem a tekturą pisowską, na każdej płaszczyźnie.
#koronawirus #policja #niemcy
r.....6 - Jaka to jest przepaść. W Niemczech ludzie się wylegują w parku na luzaku, c...

źródło: comment_1586623367pTitChKWBJ8MYGPEZKr8FF.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@rorf46: Liczba zakażeń w Bawarii wzrosła ostatnio o 35 procent - argumentował Soeder na konferencji prasowej. Instytut Roberta Kocha informuje o 2401 aktualnie zidentyfikowanych przypadkach zarażeń koronawirusem na terenie Bawarii. W ciągu doby przybyło 709 nowych przypadków. Odnotowano 12 zgonów.

„Jeśli będzie tak dalej, zobaczymy podobne krzywe, jak we Włoszech lub Francji” - powiedział Soeder. Dodał, że wciąż za mało osób wzięło sobie do serca, jak bardzo poważna jest sytuacja
  • Odpowiedz
@gosvami: z drugiej strony warto zauważyć, że Niemcy mają jeszcze ok. 10 tys. wolnych urządzeń ICU, więc może mogą mieć po prostu wywalone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rorf46: No i dlatego u nich zdechło więcej osób i więcej się zakaziło. Włosi też mieli #!$%@?, teraz skomlą o pomoc humanitarną, bo nie mają nawet maseczek. Ba, nawet lekarzy już nie mają, bo też się pozarażali i nie ma kto leczyć.
  • Odpowiedz
@pogromca_idiotow: no zajebiście, my jesteśmy w tak zajebistej sytuacji, że maseczkami i środkami ochrony możemy się podcierać. Sytuację z lekarzami też mamy zajebistą i też się w ogóle nie zarażają.

@zasadzka01: Ale wiesz, że i tak zarazi się tym większość populacji? Poza tym oni zrobili 1,3mln testów, a my 120 tys. Generalnie oni radzą sobie z epidemią na pewno najlepiej w Europie, a może i na świecie. Porównywanie do Polski
  • Odpowiedz
@rorf46 wiem, wiem. Nawet fajnie byłoby się zarazić i mieć to z głowy. A może już mam to sobą. Kto wie. Ale jakoś w tej sytuacji jednak strach o starszych. Moi rodzice to wypisz wymaluj kandydaci to bycia zabitymi przez koronawirusa. To trzeba z głową, ale na to trzeba mieć mądrych polityków, dużo kasy i już doinwestowana służbę zdrowia. Chociaż i tak nas w końcu rozpuszcza z powrotem, bo tak długo nie
  • Odpowiedz
  • 12
Mieszkam w De i zrobiłem dzisiaj 50 km na rowerze. Ścieżki, chodniki, lasy i łąki pełne ludzi, a w przy domach w ogródkach palące się grile.

Jakby nikt w Niemczech nie słyszał o żadnym wirusie
( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@rorf46: Nie odczułem jak narazie tej presji ze strony policji, a codziennie jeżdżę na rowerze i po raz pierwszy dzisiaj dopiero spotkałem te patrole i to conajmiej z 8 razy i ani razu nikt mnie nie zatrzymał. Tylko raz z megafonu powiedzieli, by zachować odstęp 2 m między sobą jak prowadziliśmy rowery. Fakt, ze nie jeżdżę po parkach bo one są mocno obstawione. A No i dzisiaj podczas wypadu na rower
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że i tak zarazi się tym większość populacji?


@rorf46: we Włoszech, Hiszpanii czy nawet w Niemczech pewnie tak. W Korei teraz masz po 20-30 nowych przypadków dziennie, w Niemczech - po 4-5 tysięcy. Ile czasu trzeba, żeby zarazić 50 milionów Koreańczyków zachowując tempo 20-30 infekcji dziennie?

Póki co w Niemczech co tydzień podwajała się liczba nowych infekcji, ostatnio wydaje się zwalniać, ale to będzie można ocenić dopiero za kilka
  • Odpowiedz