Wpis z mikrobloga

Dzisiaj trzeci temat polityczny ale obiecuje, że ostatni :P Oto sondaże przeprowadzone przez ewybory http://wpolityce.pl/wydarzenia/60029-to-juz-jest-pogrom-prawo-i-sprawiedliwosc-385-proc-platforma-obywatelska-259-proc-psl-poza-sejmem-wynika-z-sondazu-ewyboryeu

DO PARLAMENTU WCHODZĄ:


Prawo i Sprawiedliwość (PiS) - 38.5

Platforma Obywatelska (PO) - 25.9

Sojusz Lewicy Demokratycznej (SLD) - 16.2

Ruch Palikota (RP) - 9.3

POZA SEJMEM:

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) - 4.0

Kongres Nowej Prawicy (KNP) - 3.2

Solidarna Polska (SP) - 1.8

Unia Polityki Realnej (UPR) / Obóz Narodowo-Radykalny (ONR) - 0.5

Polska Jest Najważniejsza (PJN) - 0.1

Republikanie (Republikanie) - 0.1

Zieloni (Zieloni) - 0.1

Stronnictwo Demokratyczne (SD) - 0.1

Samoobrona (Samoobrona) - 0.1

Demokracja Bezpośrednia (DB) - 0.1

Oczywiście skomentuje to ze swojego punktu widzenia :). Wielu piszę o nieuniknionej klęsce RP a tutaj ma dość pewne wejście. Nie twierdzę, że ten sondaż najlepiej odzwierciedla rzeczywistość ale uważam, że świetnie pokazuje jak można poważnie traktować sondaże skoro sytuacja zmienia się diametralnie w zależności od tego jaka pracownia przeprowadza badania. #polityka #sondaze
  • 18
a SLD powinno się poza sejmem znaleźć.


@5th: Ja bym wywalił PSL i Ruch Palikota, SLD jest w miarę normalna w sprawach gospodarczych. Już ich wolę jak PiS. Sondaże sondażami do wyborów jeszcze parę lat, a KNP trzyma się nieźle;] Jest w okolicach PSL-u, a oni zawsze niemal byli na granicy.
Ja bym wywalił PSL i Ruch Palikota, SLD jest w miarę normalna w sprawach gospodarczych


@Kaczypawlak: PSL rozumiem bo to sami karierowicze ale, to że wolisz socjaldemokratyczne SLD od socjalliberalnego RP gdzie także są liberałowie to mnie dziwi. W SLD tych drugich nie uświadczysz. Zresztą jak sobie pomyślę, że miałbym należeć do organizacji, która nazywa siebie forum młodych komuchów znaczy się socjalistów to już mnie mdli ;). Co do KNP to
PSL rozumiem bo to sami karierowicze ale, to że wolisz socjaldemokratyczne SLD od socjalliberalnego RP gdzie także są liberałowie to mnie dziwi


@5th: Cóż, pewnie Cię minęło ale SLD to "prawica" gospodarcza i to oni robili u nas wolny rynek, więc ja ich wolę niż bojowników z RP, gdzie dominuje Biedroń i ponoć moja ciocia/wujek Grodzka/Grodzki, jeśli nie nazywa się inaczej. SLD nie atakuje tak Kościoła jako instytucji i przynajmniej w
gdzie dominuje Biedroń i ponoć moja ciocia/wujek Grodzka/Grodzki


@Kaczypawlak: Tylko, żeby nie widział to Axelio bo z takim powiązaniami rodzinnymi trafisz na jego czarną listę albo zostaniesz szturchnięty ;) Swoją drogą powiązania rodzinne są ciekawą sprawą bo w Gliwicach w partii mamy doktorka, którego wujkiem jest Andrzej Gwiazda :D. Ciekawie u nich musi wyglądać kolacja rodzinna gdy tematyka zejdzie na politykę ;). Chociaż ja mam wujka mającego poglądy jawnie narodowe i
Tylko, żeby nie widział to Axelio bo z takim powiązaniami rodzinnymi trafisz na jego czarną listę albo zostaniesz szturchnięty ;)


@5th: Dziadek był w PZPR, ponieważ był szefem hali zakładów lotniczych na Okęciu w Warszawie. Ze strony mamy jestem szlachcicem po kądzieli, nazwisko ojca wskazuje, że pewnie mamy żydowskie pochodzenie, a ponadto pochodził z rodziny chłopskiej, więc jestem z rodziny chłopsko-robotniczej (w tych zakładach pracowało sporo moich krewnych na Okęciu), do