Wpis z mikrobloga

@Atk_to_na_tyle: tak, dokładnie ten ()

@iniacz: na razie zamykam go jak wychodzę z domu, ale mam go dopiero tydzień, więc jak ostatecznie okaże się, że faktycznie dalej będzie załatwiał się się kuwety i nie gryzł kabli ani mebli to będzie biegał luzem 24/7

@Dzej_Kej: klatkę zrobił znajomy z zacięciem do stolarki za 350 zł o ile dobrze pamietam

@bez_plomienia: ww. znajomy
Nie polecam trzymania świnek morskich z królikami. Króliki są często nosicielami Encephalitozoon cuniculi to taki grzyb co atakuje układ nerwowy i wykręca zwierzaka sprawiając mu ogromny ból. I świnki nie powinny jeść zbóż bo niszczy im się wątroba. Karma najlepiej Cavia Complete plus siano. Moja dziewczyna prowadzi dużą grupę na temat świnek morskich i polecam forum SPŚM
@Crowception: szczęśliwie wola obgryzać swoje domki i klatka mimo prawie 2 lat trzyma się dalej w dobrym stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@TakiGupiZeSzok: znam temat cuniculi, trzymam zwierzaki osobno - świnki w klatce, królik luzem + kuweta. Z tego co się dowiedziałem ważne jest żeby zwierzaki nie miały kontaktu ze swoimi odchodami, dlatego planuję je w przyszłości poznać tylko na wybiegu raz na jakiś czas. Co
CzlowiekMagnetowid - @Crowception: szczęśliwie wola obgryzać swoje domki i klatka mim...

źródło: comment_1586597880nmE2yI9gMx4gztVGn2ifP7.jpg

Pobierz
@CzlowiekMagnetowid Super! Moja dziewczyna ma fioła na punkcie świnek i ma dużą grupę na Facebooku. Przez jakieś 12 lat zajmowała się ratowaniem świnek, opieką i prowadziła dom tymczasowy. Co do kontaktów międzygatunkowych to wiem, że całe środowisko świnkowe mówi stanowcze nie. Ja aż tak się bardzo nie znam :D ale wiem, że jakbym zaproponował przygarnięcie królika jako towarzysza świnek to by mi łeb urwała za sam pomysł :D co do jedzenia też
Dajesz im wiec jedzą, karm i kolb z ziarnami nie daje sie swinkom bo sa szkodliwe - otłuszczają wątrobę i moga wbic sie w pyszczek. Jesli kolba to JR farm grainless - one nie zawierają ziaren i syfu ktore dodaje sie do tych tanich kolb. Karma tak samo bez ziaren- np versele laga cavia complete. Na fb sa grupy o swinkach gdzie znajdziesz mnóstwo info - zachęcam zajrzeć. Uwaga tez na krolika,