Wpis z mikrobloga

Dzisiaj firma wysłała mi SMSa.Po świętach wracam do pracy, ale będę pracował 20% krócej (4 dni w tygodniu, czy 6,5 godziny dziennie?) i zarabiał 63% tego co wcześniej (20% mniej podstawy, oraz brak wszystkich premii, które zawsze były).

Oznacza to, że bardziej się opłaca iść na chorobowe niż do pracy. Przynajmniej nie zachoruję będąc w domu.
Biura i osoby na wyższym stanowisku niż lider premii nie mają, bo ich pensja jest o tyle wyższa, że to co zarobiliby jako premie mają wliczone do pensji, więc oni zarobią 80% tego co wcześniej. Dlaczego tak kijowe warunki? Bo te negocjowały związki zawodowe, które już wcześniej wynegocjowały dla siebie premie wliczone do pensji (zlikwidowano tym osobom premie i dano podwyżki wynoszące wcześniejszą kwotę premii).

W dodatku chyba z połowa pracowników to Ukraińcy, który już 3 tygodnie temu mówili, że wyjadą z Polski, bo bali się, ze stracą pracę i nie będą mogli ani wrócić na Ukrainę, ani znaleźć nowej roboty w Polsce. Tak więc więcej roboty i mniej czasu na wykonanie jej, za mniejszą pensję.

Dlatego nie lubię #zwiazkizawodowe
#koronawirus #praca #pracabaza #ukraincy
  • 10
  • Odpowiedz
@orkako: ciesz się że pracujesz, bo za parę dni, może się okazać że na twoje miejsce będzie 10 chętnych, więc nie komentuj za dużo.. bo znajdą się lepsi, ale może mniej lojalni
  • Odpowiedz
@oremi: pewnie, że mogą, ale to wówczas zastępowanie konia wołem co im zresztą kilka razy powiedziałem. Od mojej pracy zależy czy firma zarobi kilkadziesiąt tys zł więcej na dobę, oraz czy dotrzymamy warunki kontraktu zawartego z klientem. Na siłę oczywiście mogą mnie zastąpić, ale nie mają ku temu żadnego powodu.
  • Odpowiedz
@oremi: Wątpię żeby się dało. Oni mnie nie zwolnią, bo im się to nie opłaca, ale jednocześnie ja nie mogę mówić "dajcie więcej kasy bo się zwolnię" bo nie licząc sklepów nikt nie zatrudnia nowych pracowników. Za kilka miesięcy będzie mega bezrobocie. Jest status que i nikt go nie ruszy, chyba, że firmę będą zamykać. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@orkako: no ja wiem, ale zawsze możesz powiedzieć że mało bo mam wydatki itp, zawsze może ci dorzucą coś, nic nie tracisz, jak nie spytasz na pewno nie zyskasz
  • Odpowiedz