Wpis z mikrobloga

Po tym jak zrobiłem podświetlenie TV i została mi taśma, postanowiłem zrobić też takie samo aktywne podświetlenie monitora na bazie arduino. Jeśli ktoś byłby ciekawy mogę napisać instrukcję i listę potrzebnych rzeczy. Efektu końcowego jeszcze nie przedstawię, bo jest zbyt widno + zamówiłem metr taśmy na dół, bo brakło, 3.6m poszło na telewizor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#arduino #ambilight #adalight #prismatik #ws2812b #dyi #majsterkowanie
radziuxd - Po tym jak zrobiłem podświetlenie TV i została mi taśma, postanowiłem zrob...

źródło: comment_15865168744baQM0o3vzyU9Ot4Fhm1ro.jpg

Pobierz
  • 23
@Borys125: @ArniHell: jak ktoś ogarnia lutowanie to nie trud, a nawet przyjemność. Ja jestem gdzieś pomiędzy, bo pierwszy raz w końcu lutowałem kolbową ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Programowanie arduino ogranicza się do skopiowania i wklejenia kodu edytując dwie zmienne i cyk działa.
Reszta to konfiguracja Prismatik, który jest bardzo intuicyjny.
Przy TV miałem dużo więcej dłubaniny, żeby ruszyło, ale od razu mówię, że to temat dla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: nie boisz się że uszkodzisz matryce? Sam właśnie się zastanawiam czy kleić taśmę LED na tv. Niby dioda 5050 ale 60 LED/m więc ciepło będzie dla 50" tv.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ptaaq: Ja mam tuner VU+ Uno 4K SE z wtyczką Enigmalight. Raspberry ponoć nadaje się jeszcze lepiej, bo mnie na tunerze nie podświetla nic oprócz telewizji, np. YouTube nawet z wtyczki na Enigmie już nie świeci, bo DRM. Raspberry za to radzi sobie ze wszystkim łącznie z Netflixem, ale obiło mi się o oczy, że do Raspberry jest polecana inna taśma i oprócz tego kompletnie nie mam wiedzy jak to tam
Też robiłem ambibox'a na Arduino do dużego monitora (34" = 80cm szerokości) - ale na ramce. Ramka jest montowana NIE do telewizora, a pod uchwyt VESA. To powoduje, że nie niszczymy obudowy, można zdjąć przy np. sprzedaży albo zmienić łatwo na inny model. (Teraz mam wszystko odpięte, bo robiłem blat pod kompa i muszę przedłużyć kable zasilania - ale to inna bajka.)

@ptaaq: @visionsense: @zaczarowanykorzen: @anthoris:
bialy100k - Też robiłem ambibox'a na Arduino do dużego monitora (34" = 80cm szerokośc...

źródło: comment_15865267221742fOZkPoU3LkaRGFIHUQ.jpg

Pobierz
ramka to chyba też DYI?


@radziuxd: Ramkę wycinałem ze sklejki laserem i malowałem na czarno spray'em - pod swój monitor. Jak bym robił teraz, to bym kupił czarną taśmę LED. Jeszcze muszę zaprojektować i wyciąć pudełko na Arduino.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: Psst da się zrobić bezpośrednio z hdmi, montowałem w domu. Potrzeba Pi Zero, rozdzielacza hdmi 1 na 2, konwertera na analogowe rca oraz adaptera rca na usb
@stooley32 pod warunkiem, że masz wyjście HDMI. Jak nie to musisz mieć inne źródło obrazu np dekoder. Też tak mam na rbpi i hyperiona pozostawionego.