Wpis z mikrobloga

Dziś od 17:30 zapraszam na stream o nieodpowiedzialnych ludziach na siłę gromadzących się w kościele.
Kolejny raz sprawdzimy, czy poprzednie interwencja policji cokolwiek wskórała (przypominam, że do tej pory nie).

Tym razem nie będę robił zgłoszeń pod numer alarmowy. Jak się okazuje nie jestem sam i wiele osób robi to niezależnie ode mnie. Poobserwujemy co się wydarzy. Porozmawiamy też na żywo z sanepidem jakie jest ich stanowisko w tej sprawie, w wypadku przekroczenia dozwolonej liczby osób w uczestnictwie we mszy na godzinę 18:00. Jak to wygląda przy notorycznym łamaniu tego przepisu i jak ma się to do pozostałych zakazów nakładanych na obywateli.

Na stronie kościoła znaleźć możemy informacje jak na załączonym obrazku.
Z jednej strony zachęcanie do zrobienia własnego ołtarza w trosce o zdrowie innych, z drugiej informowanie o normalnej mszy w niedzielę i poniedziałek wielkanocny.
Do tego informacje o obrzędach w czwartek ( wczoraj ), piątek i sobotę bez udziału ludu.

Postanowiłem nie wołać do kolejnych wpisów, do obserwowania jest tag #wojnykoronawirusowe .

FAQ:
Q: Po co to robisz?
A: Z dwóch powodów.
Pierwszy to nierówność wobec prawa jaką stosuje się między grupami uprzywilejowanymi, przychylnymi obecnej władzy w naszym kraju (kościół), a obywatelami chcącymi z zachowaniem środków ostrożności móc normalnie żyć.
Mam tu na myśli:
- jazdę na rowerze
- możliwość odwiedzenia bliskich
- siedzenie na ławce
- chodzenie do lasu/parku itp.
Oczywiście z rozsądkiem i ograniczeniem do minimum tak jak to było jeszcze tydzień temu, bez obawy o to, że zostaniemy ukarani wysokim mandatem lub w inny sposób.
Bardzo niedobrze wygląda również brak odwołania wyborów w kontekście wprowadzenia obecnych restrykcji (w tym przesunięcia matur i innych egzaminów) w stosunku do tego, że jedyną niekaraną grupą jest największy elektorat sprawujących obecnie władzę.

Drugi powód to poczucie solidarnego obowiązku namawiania wszystkich do jak najmniejszej liczby kontaktów między sobą i niegrupowania się. Te restrykcje wprowadzono nie tylko u nas w kraju. To, że są wykorzystywane przez polityków z jednej i drugiej strony nie powinno nas zaślepiać. Powinniśmy się do nich zastosować i wymóc na władzy odwołanie wyborów i wszelkich innych dużych zbiorowisk w tym kościelnych oraz zajęcie się problemem a nie walką polityczną.
Sam premier namawiał na wczorajszej konferencji do zaprzestania walki politycznej, ale nie odwołuje wyborów, które zawsze do niej prowadzą i każdy z polityków doskonale o tym wie.

Q: To może zaczniesz zgłaszać ludzi w kolejkach pod sklepem?
A: Robiłem to zanim to było modne, przejżyj moje wpisy i to znalezisko. Niestety nie mam czasu na zajęcie się wszystkimi problemami. Osobom gromadzącym się w kolejkach do Lidla czy Biedronki zalecam natomiast udać się do żabki lub innego spożywczaka 100m dalej, zamiast tracić godzinę w kolejce (przypominam, że kolejki do sklepów nie podlegają rozporządzeniu w przeciwieństwie do kościoła). Jest nieco drożej, ale godzina czasu jest więcej warta niż parę złotych. Dodatkowo markety wprowadzają obecnie dostawy Glovo, wierzę, że dzięki temu za niedługo problem się rozwiąże.

PS. Nie agituję żadnej partii, uważam, że żadna partia nie skupia się odpowiednio na problemie koronawirusa i jego skutków, obywatele w większości zdani są sami na siebie. Wszystkie siły polityczne wykorzystują tę sytuację, aby coś na niej ugrać. Nie mam szacunku do żadnej z nich.
Dykta daily.

Przypominam, że mimo wszystkich restrykcji wprowadzono poprawkę, dzięki której we mszy w Niedzielę Wielkanocną może uczestniczyć do 50 osób.

Stream dzisiaj na: https://www.twitch.tv/bizonsky godzina 17:30.

#wojnykoronawirusowe #koronawirus
bizonsky - Dziś od 17:30 zapraszam na stream o nieodpowiedzialnych ludziach na siłę g...

źródło: comment_15865100630VBhcBFk0JqjzznMwicoUh.jpg

Pobierz
  • 39