Wpis z mikrobloga

Mój stary co wczoraj gadkę zaczął przy świątecznym stole. Mówi, że nie rozumie ludzi, którzy kupują mieszkanie w mieście za 400k, przecież można kupić za to ziemię pod miastem i wybudować dom. No to zacząłem mówić, że "takie 7 arów pod miastem to koszt co najmniej...". A stary, "Jak 7 arów?! To bez sensu, na wsi to przynajmniej 25 arów!" xD

#nieruchomosci
  • 54
  • Odpowiedz
@jutokintumi: No i ma racje, za tyle to kupi 25 arów na obrzeżach małego miasteczka, jeszcze przez 5-10 lat będzie miał za oknami pole ale chwila moment i zaraz będą tam same domy. A wy się będziecie kisić w gówno mieście aby mieć bliżej do teatru i starbucksa xD
  • Odpowiedz
  • 26
@jutokintumi: No i ma racje, za tyle to kupi 25 arów na obrzeżach małego miasteczka, jeszcze przez 5-10 lat będzie miał za oknami pole ale chwila moment i zaraz będą tam same domy. A wy się będziecie kisić w gówno mieście aby mieć bliżej do teatru i starbucksa xD

Odpowiedz


@GOHAN: no tak za 10 lat będą tam domy a ja będę miał pustą działkę bo cała kasę wydałem na
  • Odpowiedz
o i ma racje, za tyle to kupi 25 arów na obrzeżach małego miasteczka, jeszcze przez 5-10 lat będzie miał za oknami pole ale chwila moment i zaraz będą tam same domy. A wy się będziecie kisić w gówno mieście aby mieć bliżej do teatru i starbucksa xD


@GOHAN: tia, jak wiadomo ludzi tylko nam przybywa, za 15 lat każda zapadła dziura będzie zabudowana domkami xd
  • Odpowiedz
@jutokintumi: #!$%@?, stary ma rację. Wczoraj widziałem ogłoszenie - hektar lasu za 70 tysięcy złotych HEKTAR! Mieszkają w nim lisy, jenoty, wiewiórki, dziki więc ty nie możesz? Wyciąć pięć drzew i postawić coś małego na dwie izby, ewentualnie latem hamak zawiesić.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: Za 400k to ty domu nie wybudujesz, bez bańki min nie podchodź. Moi starzy dom budowali 10 lat, jak mieli hajs to robili, jak nie mieli to nie robili. Ale przynajmniej dzisiaj go mają.
@Sabarolus: Nie musi ludzi przybywać, żeby chcieli #!$%@?ć z miasta.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: taką działkę 25 arów kupisz gdzieś koło miasteczka gdzie jakaś praca jest za 150 -200k zł chyba, że przekształcisz z kupionego pola jak się gmina zgodzi i zapłacisz. Jak potem da się to podzielić i sprzedać to będzie ok, a jak nie to trzeba sobie samemu ogarniać co nie jest takie proste. Dom żeby zbudować to trzeba 400k robiąc samemu.
  • Odpowiedz
Nie musi ludzi przybywać, żeby chcieli #!$%@?ć z miasta.


@GOHAN: a jak jestem księgowym i nie mogę zdalnie pracować to gdzie będę w takiej Przysusze pracował? Albo Szydłowcu?
  • Odpowiedz
@Sabarolus: A #!$%@? mnie to obchodzi... Znajdź sobie takie miasto, żebyś miał gdzie pracować ¯\(ツ)/¯ Jakoś ludzie domy budują. Mieszkają, do pracy dojeżdżają.... U mnie w mieście 1000m działa ~200k, 40km od Warszawy. Mam znajomych wszelakiej maści, księgowych, informatyków, roboli, nierobów. Wszyscy sobie jakoś radzą. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo ani jutro.
  • Odpowiedz
Znajdź sobie takie miasto, żebyś miał gdzie pracować ¯\(ツ)/¯ Jakoś ludzie domy budują. Mieszkają, do pracy dojeżdżają.... U mnie w mieście 1000m działa ~


@GOHAN: no np w Gdańsku , Warszawie czy KRK nie ma problemu z dobrze płatna praca dla mnie, ale wolę mieszkać w mieście czy spędzać codziennie 2-3h w aucie na dojazdach
  • Odpowiedz
@Sabarolus: No to o czym my dyskutujemy jak ty wolisz mieszkać w mieście ? No to mieszkanie pod miastem nie jest dla ciebie. Możesz spożytkować swoje pieniądze jak chcesz. Nie zmienia to faktu, że za bańkę kupisz działkę i postawisz dom w okolicy 50km od wojewódzkiego. Albo kupisz gówniane 60m w obrębie 20min do centrum.
  • Odpowiedz
@jutokintumi: powiedz tatusiowi że podatek od odrolnionej działki to w okolicy złotówki za metr teraz jest rocznie plus budynek. A odralnia Ci się przy odbiorze budynku.
  • Odpowiedz