Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko, #!$%@? już mnie golenie zwykłą maszynką, mam dosyć wrażliwą skórę i twardszy zarost i jak mam się golić powiedzmy po tygodniu to zawsze zostają jakieś podrażnienia. Golenie się zwykłą maszynką zawsze zdziera naskórek i chyba żyletka jest bardziej higieniczna. No ogólnie przejadło mi się bawienie zwykłymi maszynkami. Wiadomo, że człowiek najdokładniej i najgładziej ogoli się żyletkami bądź brzytwą. No i moje pytanko, jaką maszynkę na żyletki kupić? Jakich żyletek używać, no i jakie kosmetyki do takiego golenia byście polecili?

#golenie #trymer #broda #zarost
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luczjanoitaliano: mogę polecić Gillette Fusion5 ProGlide. Wcześniej używałem różnych jednorazówek i za każdym razem ryj pocięty... Tylko trzeba mieć na uwadze żeby nie kupować na allegro bo trafić tam na oryginał graniczy z cudem. Co do kosmetyków używam na zmianę piankę Wilkinson i Gillette fusion, na moje oko Wilkinson nie zapycha tak ostrzy
@luczjanoitaliano: a ja bym nie radził kupować pierwszej lepszej maszynki i żyletki do golenia bo możesz się zrazić.
Polecę Ci maszynkę Muhle R89 lub Edwin Jagger DE89 (te same głowice, inne rączki). Uważane za "bezpieczne", "łagodne" maszynki do golenia. Później dobór żyletki do zarostu, więc jeśli masz twardy zarost to feather, albo perma sharp powinny być odpowiednie dla twardego zarostu. Można też spróbować rapira platinum lux, które to uważam za świetne
@luczjanoitaliano: Merkur ma otwarty grzebień, więc w połączeniu z ostrą żyletką raczej nie jest polecana dla początkujących, ale też z drugiej strony jeśli golisz dłuższy i twardy zarost, to ten merkur może być do takiego zarostu lepszy. Dodatkowo jeśli będziesz chciał golić się pod włos to tym bardziej merkurem trzeba uważać. Więc... no ciężko podać tu jednoznacznie co będzie lepsze.
@luczjanoitaliano: Tym muhle krzywdy sobie nie zrobisz. Źle przyłożysz to po prostu się nie ogolisz. No i trzeba pamiętać, że takimi maszynkami lekko dociskamy do skóry. Myślę, że muhle to będzie dobry wybór, kolejnym krokiem to dobranie odpowiedniej żyletki.
@luczjanoitaliano:

A musisz być całkiem gładki? Ja mam podobny problem z goleniem, więc prawie z niego zrezygnowałem i zamiast golarek używam trymera (One Blade). Zero podrażnień.
@luczjanoitaliano: bez sensu bawic sie w golenie, zeby na 2 dzien juz miec odrost. trymerem mozesz czesciej sie ogolic i zaoszczedzic czas. Ewentualnie elektryczna maszynka moze? Ale nie uzywalem nigdy wiec nie podpowiem. Dla mnie walka o gladka skore na jeden dzien jest bez sensu. zarost kilkudniowy > gladka buzka (σ ͜ʖσ)