Wpis z mikrobloga

Wykopki i od razu wolam #pkobp
czy jest mozliwe ze bank moze zablokowac srodki na koncie, a wytlumaczeniem tego jest koronowirus i jakies zabezpieczanie sie finansowe przed tym? znajomy utrzymuje ze nie ma pieniedzy i chce ode mnie pozyczyc i utrzymuje, ze powodem tego jest fakt, ze bank (ma konto w pko) zablokowal mu wszystkie srodki. Niby dzwonil na infolinie, powiedzieli mu ze to przez koronowirusa, gadal z jakims "znajomym" co sie na tym zna, ten tez powiedzial mu ze bank mogl mu zablokowac WSZYSTKIE srodki z powodu koronawirusa.
cala historia wydaje mi sie byc kompletnie oderwana od rzeczywistosci, wierzyc w to?
#banki #pkobp #koronawirus
  • 19
  • Odpowiedz
czy bank w ogole moze zrobic taka inbe z zablokowaniem konta?


@DiorSauvage: może a jakże, wszystko w zgodnie z unijnym prawem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a konkretnie dyrektywą BRRD
jeśli bank uzna, że grozi mu upadłość to może przejąć środki klientów żeby się uratować

Dyrektywa BRRD zezwala więc bankom na zawłaszczenie depozytów. Część ekspertów mówi wprost: dyrektywa BRRD pozwala ukraść pieniądze obywateli. Trzeba jednak powiedzieć, że
  • Odpowiedz
@unikalny3: no a jakikolwiek inny powod na zablokowanie wszystkich srodkow?
bo nie chce mi sie wierzyc ze na infolinii po prostu powiedzieli mu ze koronka i musza sie zabezpieczyc

@balrog84: nie no, wiem o kogo chodzi, ale nie jestem do tej osoby przekonany, bajkopisarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DiorSauvage kiedyś dałbym sobie rękę uciąć za kumpla którego znałem 6 lat i pożyczyłem mu mała kwotę. Teraz bym #!$%@? nie miał ręki XD. Nie pożyczaj albo licz się z tym że znajomość się zakonczy
  • Odpowiedz
no a jakikolwiek inny powod na zablokowanie wszystkich srodkow?

nawet komornik/skarbówka/ZUS nie blokują wszystkich środków - no chyba że kolo ma rachunek firmowy
teoretycznie mogłaby się zdarzyć chwilowa blokada ze względu na jakieś problemy techniczne, ale też wątpię.

bo nie chce mi sie wierzyc ze na infolinii po prostu powiedzieli mu ze koronka i musza sie zabezpieczyc

i słusznie, ta historia śmierdzi na kilometr
  • Odpowiedz