Wpis z mikrobloga

Dzień dobry, takie pytanko o #prawojazdy - bo mam wrażenie, że albo ja czegoś nie wiem albo coś tu jest nie tak.
Dziecko wypełniało w szkole w ramach nauki na kartę rowerową. No i tak sobie przy mnie rozwiązywał, aż w końcu pyta: "dlaczego nie mam wszystkiego prawidłowo?"
No i przejrzałem sobie te skrzyżowania, wszystkie w sumie oczywiste... i jedno takie niezbyt.
I faktycznie, w nim był problem.
Załączam skrzyżowanie razem z prawidłowym - według stronki rozwiązaniem.

Wytłumaczcie mi, bo niby prawko robiłem prawie 30 lat temu ale jednak wydaje mi się że trochę rozumiem zasady ( _)

enron - Dzień dobry, takie pytanko o #prawojazdy - bo mam wrażenie, że albo ja czegoś...

źródło: comment_1586345233kBb5JDtEc9hg5pBUFfYHgH.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enron: w sumie to moja propozycja pytania jest równie absurdalna jak ta, która jest w tym teście - niby rowerzysta nie ma nikogo po prawej, ale ustępuje jadącemu z naprzeciwka - w mojej opinii ta sytuacja jest nierozwiązywalna identycznie jak mój przykład bo każdy z tych trzech uczestników musi komuś ustąpić - więc wygląda na to, że tego pytania nie powinno w ogóle tam być.
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: w sumie to moja propozycja pytania jest równie absurdalna jak ta, która jest w tym teście - niby rowerzysta nie ma nikogo po prawej, ale ustępuje jadącemu z naprzeciwka - w mojej opinii ta sytuacja jest nierozwiązywalna identycznie jak mój przykład bo każdy z tych trzech uczestników musi komuś ustąpić - więc wygląda na to, że tego pytania nie powinno w ogóle tam być.


@vertical: Jak skręca
  • Odpowiedz
Ale czego podstawę


@Dionizja: że od art. 25.4.1 jest jakiś wyjątek na skrzyżowaniach równorzędnych.
Na skrzyżowaniu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, gdyż wiązałoby się to z wymuszeniem pierwszeństwa na kierującym z przeciwka. Powstrzymanie się od jazdy oznacza złamanie wyżej wymienionego artykuły.

Kończę na tym, bo pewnie nie dojdziemy do porozumienia :) A nie ma co z takiego pytania tworzyć wątku na 1000 komentarzy, tak jak się dzieje na wykopie
  • Odpowiedz
@One_Stone w tym artykule jest mowa o miejscu do kontynuowania jazdy. Tu fizycznie miejsce jest.
Nie rozumiem jak zatrzymanie się na skrzyżowaniu miało by łamać ten przepis? Skoro on dotyczy tylko wjazdu i bierze pod uwagę jedynie miejsce.

Ale jak Ci się nie chcę to spoko. Miłego dnia :)
  • Odpowiedz
@enron według przepisów nikt tutaj nie ma pierwszeństwa, każdy musi ustąpić. Przepisowo stoją tam do dziś, w praktyce zatrzymają się wszyscy i poczekają aż ktoś się zdecyduje jechać pierwszy, a w rzeczywistości to wątpię żeby było wiele takich skrzyżowań w Polsce, a jeśli jakieś są to pewnie jakieś wiejskie drogi gruntowe, gdzie prawdopodobieństwo spotkania się trzech aut na raz, gdzie każdy jedzie z innej strony i w innym kierunku jest równie
  • Odpowiedz
@enron: Patrz na to tak, gdyby nie było motocyklisty, to pierwszeństwo ma samochód potem przejeżdża rowerzysta. Więc jak dodasz motocyklistę z prawej strony samochodu to on ma pierwszeństwo. W Ameyce stawiają trzy znaki stopu, kto pierwszy się zatrzyma, ten pierwszy rusza, ale to zbyt proste na Europe, kontrola populacji musi być.
  • Odpowiedz
@enron: Patrz na to tak, gdyby nie było motocyklisty, to pierwszeństwo ma samochód potem przejeżdża rowerzysta. Więc jak dodasz motocyklistę z prawej strony samochodu to on ma pierwszeństwo. W Ameyce stawiają trzy znaki stopu, kto pierwszy się zatrzyma, ten pierwszy rusza, ale to zbyt proste na Europe, kontrola populacji musi być.


@Szkodnik1 a dlaczego nie zabrać rowerzysty? Wtedy pierwszeństwo na motocyklista, jak dodasz rowerzystę to motor ma go z
  • Odpowiedz
W Ameyce stawiają trzy znaki stopu, kto pierwszy się zatrzyma, ten pierwszy rusza, ale to zbyt proste na Europe, kontrola populacji musi być.


@Szkodnik1: w Ameryce mają to od zawsze, gdybyś u nas to wprowadził to połowa sebixów by z----------a przez skrzyżowania, a statystyki sprzedaży kamerek samochodowych wypierdzieliłoby w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz