Wpis z mikrobloga

@Pippo: Zgadzam się, obróbka też ma wpływ na cenę, ale za słonecznik w łupinach płaci się mniej, bo znaczną część jego wagi i objętości stanowią łupiny, które tę cenę zaniżają. Cena papryki to cena całej papryki, a nie cena miąższu bez ogonka i pestek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Hellvis: mylisz się,
1. w handlu funkcjonuje nie mięso z kością ale "schab z kością" i "schab bez kości". Od razu definiuje co nabywasz.
2. W handlu nie funkcjonuje "kalafior z liściami"
3. Kupując np. rzodkiewkę płacisz za pęczek a nie na wagę.
4. Kupując np. orzechy czy słonecznik też masz od razu w nazwie łuskane czy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prosteraczej: z kalafiora też bym rwał. Czasem odrywałem nawet natkę z marchwi sprzedawanej na pęczki, bo mi nie potrzebna i tylko syf w torbie robi. Teraz biorę dla królika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kopszmercen: Liście kalafiora też chronią go podczas transportu przed obiciem i pleśnieniem. Ale może jaśniej, sprzedawca kupuje od producenta produkt - sto kilo kalafiora z liśćmi. Dolicza do ceny, którą zapłacił swoją marżę i wystawia ten produkt w takiej formie w jakiej go otrzymał - czyli kalafiora razem z liśćmi i jest nastawiony na to, że sprzeda sto kilo. Gdyby każdy klient obrywał liście to się okaże, że zamiast 100kg
  • Odpowiedz
z art.140 „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”.

Paczkomat jest w miejscu publicznym a tam szczac i srac nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Simple-Man Od kiedy sranie jest wybrykiem nieobyczajnym? W świetle prawa może być jedynie wybrykiem, ale napewno nie nieobyczajnym.
  • Odpowiedz
@Hellvis dopóki sprzedawcy się to opłaca, dopóty nie skupuje towaru od producenta w opakowaniu jednostkowym. Ja myślę, że póki np. kalafior nie stoi w chłodni x czasu, to jest sprzedawany na sztuki, a potem robi się promocję na kg. Ewentualnie, gdy nie ma sezonu. (W biedronce często tak robią np. Z garnkami, etc.).
  • Odpowiedz