Wpis z mikrobloga

@prosteraczej: śmiech śmiechem ale zawsze, kiedy widzę w biedrze kalafiory na wagę a liści mają że #!$%@?, zastanawiam się czy mogę te liście odrywać.Logika mówi, że tak, w końcu ziemniaki też nie kupuję z krzakami a jabłek z gałęziami ale biedra przecież płaci za skrzynkę w całości.
No chyba, że kupują na sztuki a nas walą w bambuko wagą.
  • Odpowiedz
@prosteraczej: Teraz była promocja na ananasy za 1,49 zł/kg to u mnie w Biedrze normalnie poodrywane korony (liście) leżały w pustych kartonach. Ludzie odrywały liście ananasa by owoc mniej ważył ( _)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@j557: proszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z art.140 „Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”.

Paczkomat jest w miejscu publicznym a tam szczac i srac nie wolno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@prosteraczej: ja zawsze urywam ogonki papryki, żeby nie płacić za kawałek zielonego patyka, który mogę sobie najwyżej do kompostownika wrzucić. Nie wiem w jaki sposób miałoby w tym być cos niewłaściwego. Podobnie robiłbym z anansami. W prawdzie obieranie ziemniaków to faktycznie słaby pomysł, tym bardziej, że skórka też jest jadalna i nie ma powodu dla którego ktoś chciałby odebrać sklepowi możliwość sprzedania jej, bo nie sądzę żeby ktoś chciał kupić te
  • Odpowiedz
@kopszmercen: @Pippo: Cena przy produkcie jest obliczona dla niego w takiej formie, w jakiej leży on na półce. Kalafiory bez liści i papryka bez ogonków kosztowałyby odpowiednio drożej, tak samo jak mięso bez kości jest droższe od tego z kością i za słonecznik łuskany trzeba zapłacić więcej niż za ten w łupinach. Odrywanie od warzyw, czy owoców części, które jakby nie patrzeć zaniżają ich cenę to #!$%@? złodziejstwo.
  • Odpowiedz
@Hellvis: za łuskany słonecznik płaci się więcej, bo ktoś go musiał wyłuskać. Wykonał pracę on albo jego maszyny, za które trzeba zapłacić. Jeżeli sam sobie wykonujesz tę pracę, to nie ma powodu dla którego miałbyś dopłacać.
  • Odpowiedz
@elo490500: nie sądzisz, że brzegi pizzy w Twoim przykładzie powinny raczej być odpowiednikiem jadalnych skórek ziemniaka z mojego przykładu niż niejadalnych części roślin? Podałeś nieadekwatną ripostę.
  • Odpowiedz