Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie.
Od 16-22 marca miałem wykupioną wycieczkę na którą nie wybrałem się z powodu korony a biuro podróży jakieś 3 dni przed wyjazdem dało informację sms , że z powodu sytuacji mogę bezpłatnie odwołać wyjazd i dostać zwrot pieniędzy na co przystałem. Przed wyjazdem wysłałem rezygnację mailowo (skan) + Pani zadzwoniła, żeby jeszcze raz napisać maila z potwierdzeniem rezygnacji i tyle. Przez telefon powiedziała, że w następnym tygodniu będą zwracać pieniądze (przepisowo po anulowaniu wycieczki biuro ma 14 dni na zwrot) na konto czyli wypadało to jakoś 16-22 marca. Do dziś pieniądze nie pojawiły się na koncie, a 2 kwietnia przysłali maila że:
"Przykro, że nie mogliśmy spędzić wakacji w wybranym terminie bla bla bla i że chcieliby zaproponować następujące rozwiązanie. Wybranie nowej oferty + przeksięgowanie kasy na nową rezerwację, anulowanie rezerwacji ze zwrotem kasy (zwrot wydłużony do180 dni !!!) lub tam voucher do wykorzystania na przyszły rok coś w tym stylu"

I teraz sytuacja taka. Dziś skontaktowałem się z biurem i powiedzieli, że na zwrot mają 180 dni xD A to co poprzednia babka mówiła, że zwrot będzie wcześniej w następnym tygodniu to pomyłka bo jest teraz ustawa xD Wiem, że 28.03 podpisano ustawę, że biura podróży mogą wydłużyć zwrot kasy nawet do 180 dni ale moja wycieczka jak i anulowanie jej miało miejsce jakoś 12-13 marca na co mam potwierdzenie mailowe, rozmowy z biurem podróży (które są u nich nagrywane) więc jakim cudem #!$%@? prawo działa wstecz według ich ? Co najlepiej zrobić w tej sytuacji żeby szybciej odzyskać pieniądze, jakaś reklamacja, postraszenie ich sądem czy coś ( _)?
#podrozujzwykopem #podroze #biuropodrozy #prawo
  • 4
@Ogar_Ogar: Zaraz mit Januszy ...
""Jedną z naczelnych zasad prawa cywilnego jest zasada niedziałania prawa wstecz (lex retro non agit). Na podstawie art. 3 k.c. ustawa nie ma mocy wstecznej, chyba że to wynika z jej brzmienia lub celu.""

Nie wiedziałem jednak, że są wyjątki i jednak może tak jak to napisał @WsioWPariadkie
Dzięki za odpowiedź wszystkim !
Lecę douczyć się prawa a kto pyta nie błądzi