Wpis z mikrobloga

Uwaga!
W polskich lasach zaczęła się wycinka drzew na niespotykaną dotąd skalę!
Dochodzą do mnie sygnały od lokalnych przedsiębiorców, że drzewo to nie trafia do polskich tartaków!
Teraz możemy domyślać się o co chodzi z niezrozumiałym dla wielu zakazem wstępu do lasów.
Taka sytuacja na Lubelszczyźnie (lasy kozłowieckie)
Piszcie czy u was jest podobnie?
#koronawirus #gospodarka #watchdogpolska
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ineedrest: spokojnie, u mnie w lesie wycinka ma na celu usunięcie starych drzewostanów brzozowo-sosnowych i zastąpienie ich młodym pokoleniem dębowo-bukowym. Też myślałem że wycinają mi las na tartak.
@will_I_aint: dlatego z lasu wyjeżdżają pełne ciężarówki drzewa, które dotychczas były sprzedawane lokalnym przedsiębiorcom (polskim tartakom), a teraz są dla nich niedostępne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mecenasek89: podejrzewam że wyprzedają nasze drzewo np. Niemcom tak jak zrobili to w lutym z maseczkami z ARM (wmawiając własnym obywatelom że nie działają i są nie potrzebne) oraz nie tak dawno płyn do dezynfekcji (miał być dostępny dla Polaków na orlenie po 45zł ale jest niedostępny, za to po 150zł jest dostępny np. w Leclercu czy na niemieckich stacjach Orlenu. Tam z zaopatrzeniem się wyrabiają i stoją całe palety)
@will_I_aint: no to na pewno, tylko wstępu zakazali "że względów epidemiologicznych", a nie na suszę. Poza tym co ma się susza do wywożenia drzewa nie wiadomo gdzie? Mam kilku znajomych którzy prowadzą tartaki, w lasach państwowych drzewo jest dla nich niedostępne, mimo że cały czas się tnie
To jest news na miarę tego, że w polski kopalniach wydobywa się węgiel. Lasy Państwowe żyją ze sprzedaży drewna. W miejsce wyciętych drzew już rosną kolejne i gdy przyjdzie czas również zostaną wycięte, a na ich miejsce kolejne itd. Może teraz załamie się światopogląd niektórych, ale Lasy Państwowe to jest przedsiębiorstwo, które zyski oparte są o produkcję drewna.