Wpis z mikrobloga

Jak nabrać wprawy w pokonywaniu zakrętów z dużą prędkością? Zaliczyłem szlifa i w tyle głowy siedzi mi strach przed zbytnim pochyleniem motocykla. Wydaje mi się, że tylnie koło wpada w poślizg i zaraz polecę. #motocykle
  • 13
@ethics: bo tylne koło czasem wpada w poślizg, wtedy odwijasz i myyyk slajdem zakręt lecisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio - tor i ćwiczenia :)

i jeszcze dołóż wszelkich starań aby sobie ten strach z tyłu głowy wyłączyć, jak będziesz myślał o tym, że zaraz pizgniesz to pizgniesz szybciej niż nie myśląc o tym.

a tak w ogóle to jest wirus i nie jeździmy (
@ethics: Ja mam koło siebie drogi serwisowe ekspresowki i tam na winylach sobie ćwiczę. Spróbuj zwolnić przed zakrętem i coraz bardziej pochylać motocykl
@ethics: Jedź na tor kartingowy. lub na duży parking np. pod super marketem ustaw parę butelek z wodą i kręć ósemki slalomy i nawroty. I tak coraz szybciej. Przy małej prędkości rzędu 15km/h nauczysz się przechylać motocykl i przestaniesz się bać zakrętów.
wspaniała rada, przy małej prędkości przecież używa się przeciwwagi, a przy większych przeciwskrętu.

2 różne rzeczy


@xspeditor: Jeśli ktoś ma blokadę psychiczną to najpierw zaczynasz od małej prędkości nie ważne jak skręcasz i tak będziesz się przechylał a o to chodzi.
A następnie wjeżdżasz na tor kartingowy i tor wyścigowy.