Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenia ale białko owocowe kfd (w typ wypadku banan-truskawka) dodane do ciasta/omleta powoduje, że ciasto jest twarde i zbite podczas gdy np po dodaniu białka karmelowego ciasto jest puszyste i ładnie rośnie.
Może to tylko moje spostrzeżenia, jest jakieś sensowne i logiczne wytłumaczenie? Nie ma szans na pomyłkę ponieważ robiłem tydzień po tygodniu omlety z dodatkiem jednego a potem drugiego białka i zawsze w przypadku owocowego wychodziła decha a w przypadku karmelowego ładne ciasto :)

#mikrokoksy #mirkokoksy #kfd
  • 4
@Suplement_Diety: Mireczku, generalnie skład jest bardzo zbliżony i różnica polega tylko na zastosowaniu innego aromatu. Z drugiej jednak strony, wprowadzając dany smak do oferty bazujemy na formie płynnej (wg. sposobu użycia podanego na opakowaniu) i najzwyczajniej w świecie nie sprawdzamy jak zachowa się dany produkt przy obróbce termicznej w połączeniu z innymi składnikami.
białko owocowe kfd (w typ wypadku banan-truskawka) dodane do ciasta/omleta powoduje, że ciasto jest twarde


@Suplement_Diety @KFD_pl: a takie ładowanie białka smakowego do wypieków i produktów smażonych jest bezpieczne?
Zauważyłem, że dużo osób robi takie dziwne miksy z @Kasahara włącznie.

Nie ma sprawy jak to białko bezsmakowe, ale praktycznie wszystkie białka smakowe (od KFD również) zawierają suklarozę, która (również podczas pieczenia czy smażenia) w części rozkłada się do chloroglukozy i chlorofruktozy
@vostok: O ile dobrze pamiętam, to związki, o których mówisz wytwarzają się w temperaturze od 120-250 stopni Celesjusza, bo takie warunki były w badaniach niemieckiego Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka. (link: https://www.bfr.bund.de/cm/349/harmful-compounds-might-be-formed-when-foods-containing-the-sweetener-sucralose-are-heated.pdf ).

Jakkolwiek, w samym opisie widnieje zapis:
"The currently available data are not sufficient to permit a definitive assessment of the potential health risks, as there is still a lack of data on the identity of toxic reaction products and