Wpis z mikrobloga

Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?
https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/149/europejska-inicjatywa-obywatelska

Z tego co czytam wystarczy milion podpisów, a co ciekawe, podpisy mogą być cyfrowe (o ile będzie wydana odpowiednia certyfikacja). Może nawet są gotowe systemy które można wykorzystać?

Deklaracje poparcia można zbierać w formie papierowej lub elektronicznej. Jeżeli deklaracje poparcia zbiera się w formie elektronicznej, odpowiedni system internetowy musi najpierw uzyskać certyfikat odpowiednich władz krajowych. Szczegółowe przepisy dotyczące specyfikacji technicznej systemów zbierania deklaracji online określono w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (rozporządzenie (UE) 2019/1799). Bez względu na to, czy deklaracje poparcia zbiera się w formie papierowej czy elektronicznej, do celów weryfikacji mają zastosowanie te same wymogi dotyczące danych.


Jestem za cienki w uszach żeby coś takiego zorganizować, ale na pewno bym się pod tym podpisał. Bo jak nie śledzę wyborów, tak dzisiejsze dziwne "problemy z głosami", poddawanie tego samego pod głosowanie, czy w końcu zmienianie zasad wyborów 34 dni przed samymi wyborami brzmi bardzo, bardzo niepokojąco.

#sejm #prawo #pytanie #wybory i troche #koronawirus bo gdyby nie on nie byloby tego cyrku
Pobierz Rabusek - Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i pop...
źródło: comment_1586206681ptwj1zL4zcSJenE1T5evy7.jpg
  • 201
@pan-bartolomeu-dias: chyba juz ludzie wysłali


@Rabusek: Jeden wpis a sto zrobi różnice, piszcie do kogo się da.
Ja napisałem do około 40 osób na twitterze, jak ktoś coś opublikuje albo wyrazi chęć poparcia będę informował.

Można jakąś listę zrobić osób, które chcemy zaangażować i każdy niech wali do nich drzwiami i oknami, twitterami, istagramami i innymi facebookami.
@Rabusek: Mirku wołaj głośno jak będziesz coś dalej wiedział !!! nie można tak tego zostawić !!! jak mnie #!$%@? bierze gdy tylko o tym pomyśle. ludzie dorobki życia właśnie tracą zamykając firmy i zwalniając swoje załogi... a oni się #!$%@? nami bawią... tak nie może być !!!

tak samo do całego wykopu !!!

wyjdźmy na ulice !!! ile można nas w dupę kopać ??!! czy naprawdę musicie jeszcze czekać na jakieś