Wpis z mikrobloga

Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?
https://www.europarl.europa.eu/factsheets/pl/sheet/149/europejska-inicjatywa-obywatelska

Z tego co czytam wystarczy milion podpisów, a co ciekawe, podpisy mogą być cyfrowe (o ile będzie wydana odpowiednia certyfikacja). Może nawet są gotowe systemy które można wykorzystać?

Deklaracje poparcia można zbierać w formie papierowej lub elektronicznej. Jeżeli deklaracje poparcia zbiera się w formie elektronicznej, odpowiedni system internetowy musi najpierw uzyskać certyfikat odpowiednich władz krajowych. Szczegółowe przepisy dotyczące specyfikacji technicznej systemów zbierania deklaracji online określono w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (rozporządzenie (UE) 2019/1799). Bez względu na to, czy deklaracje poparcia zbiera się w formie papierowej czy elektronicznej, do celów weryfikacji mają zastosowanie te same wymogi dotyczące danych.


Jestem za cienki w uszach żeby coś takiego zorganizować, ale na pewno bym się pod tym podpisał. Bo jak nie śledzę wyborów, tak dzisiejsze dziwne "problemy z głosami", poddawanie tego samego pod głosowanie, czy w końcu zmienianie zasad wyborów 34 dni przed samymi wyborami brzmi bardzo, bardzo niepokojąco.

#sejm #prawo #pytanie #wybory i troche #koronawirus bo gdyby nie on nie byloby tego cyrku
Rabusek - Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i pop...

źródło: comment_1586206681ptwj1zL4zcSJenE1T5evy7.jpg

Pobierz
  • 201
  • Odpowiedz
Czy można wykorzystać mechanizm Europejskiej inicjatywy obywatelskiej i poprosić UE o reakcję na jawne łamanie prawa przez partie rządzącą w Polsce?


@Rabusek:

Można poprosić też Rosję albo Izrael ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@tomsgt pisałem tamten komentarz pod wpływem emocji. W obecnym stanie nie uważam żeby UE zabrała fundusze na walkę z covid, bo tym uderzała by bezpośrednio w obywateli, a nie we władzę.
Natomiast taki argument finansowy mógłby być stosowany w przyszłości, przy planowaniu następnych budżetów.
  • Odpowiedz
  • 0
@tomsgt oczywiście, że w emocjach napisałem coś co nie do końca było rozsądnym rozwiązaniem, mój błąd.
Nie zróbcie coś tylko zróbmy coś, wczoraj było widać w Sejmie, że PiS ma w nosie opozycję, a opozycja nie ma siły przebicia, więc jak można zablokować coś co się obywatelom nie podoba, należy szukać innych opcji. Mój wczorajszy argument był nietrafiony, to przyznałem, jeśli masz lepszy to podaj, na tym chyba ma polegać dyskusja,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Rabusek: w sumie nikt Ci (poza jedną osobą) nie odpowiedział na pytanie z pierwszego zdania: nie, EIO nie służy do tego:

Aby skłonić UE do podjęcia działań w konkretnej sprawie, można zorganizować europejską inicjatywę obywatelską, w wyniku której Komisja Europejska zostanie wezwana do zaproponowania nowych przepisów unijnych w tej dziedzinie.

patrz FAQ

To, co chcesz zrobić, to petycja do Parlamentu Europejskiego - od razu ostrzegam, że to nie moja działka,
  • Odpowiedz
@Kubasseek: Skarżyć się oczywiście trzeba, ale do Trybunału Konstytucyjnego. Na pewno ma większe uprawnienia i realną możliwość działania w porównaniu do instytucji europejskich. A tak jak napisałem donoszenie na własne państwo i narażenie się na jakieś sankcje itp. jest przejawem skrajnej głupoty. Tym samym nie będziemy się różnic od całej gromady lewackich polityków, którzy na każdy przejaw niepomyślnych dla siebie działań wewnętrznych skarżą się w Europie.
  • Odpowiedz
@Rabusek: wydaje mi się że Unia Europejska użyła by wtedy jakiś mechanizmów do tego żeby wybory wygrała platforma, nie wierzę w to że obce państwo będzie dobrowolnie pomagała cudzemu narodowi bez reprezentowania swojego interesu
  • Odpowiedz
tu nie chodzi o to by koniecznie to była UE. może być cokolwiek, a najlepiej jak sami ich na taczkach wywieziemy !!! trzeba zrobić z tym porządek i to już !!!
  • Odpowiedz