Wpis z mikrobloga

Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzina lekarska)

Wszystko rozchodzi się o matury. Już wyjaśniam. Rodzina lekarska z dziada pradziada. Udziały w firmach farmaceutycznych. Teraz czas na młodszą siostrę. Prymuskę, przewodniczącą klasy, która gdzie się nie pojawiała zgarniała główną nagrodę. Konkurs o wiedzy ochrony środowiska? Złoty medal. Konkurs z wiedzy pożarniczej, laureatka Polski. Ukończony certyfikowany kurs szycia. Teraz 3 klasa liceum. Oceny odpuściła, nie są miarodajne. Dziś traci nadzieje, szarpią nią wątpliwości. Zero chłopaków i znajomych. Zero problemów. Do teraz.

Zaciekle walczyła, nocą i dniem, ranem i wieczorem by dobrze przygotować się do biologii i chemii. Pamiętam jak na kolację wigilijną zeszła do nas tylko na chwilę, by połamać się opłatkiem i coś zjeść.

A teraz? Prawdopodobnie rząd zlikwiduje matury (przerobiła tuziny arkuszy). Godziny płatnych korków i reelekcji. Najlepsi egzaminatorzy a wśród nich lekarze praktycy. Teraz przy likwidacji matur, to oceny prawdopodobnie będą wyznacznikiem poziomu ucznia. Potem rekrutacja na medycynę, będzie odbywać się na ich podstawie. Wtedy to nie ona, prestiżowa prymuska, z powołania lekarka dostanie się na prestiżową uczelnię, tylko koleżanka z ławki, która lepiej potrafiła ściągać.

Mam tylko szczerą nadzieję, że rząd albo przesunie matury, albo sprawi by moja siostra jednak się dostała. Tak to moi drodzy wygląda z perspektywy rodziny lekarskiej. Życzymy wam i sobie, by matury jednak się odbyły i wasze siostry jak moja dostały się na wymarzone kierunki.

A wy co o tym sądzicie?

#matura #biologia #chemia #polska #koronawirus #rozowepaski
Pobierz jmuhha - Rząd może pozbawić moją siostrę marzeń, a miała być znanym chirurgiem (rodzi...
źródło: comment_1586186899OWJtAiUFKqNYdDo2BRFD6V.jpg

Waszym zdaniem

  • Matury należy przesunąć 41.4% (1532)
  • Matury odwołać, rekrutacja na stud. na pods. ocen 7.6% (282)
  • Mature odwołać, zwołać egzaminy wstępne na studia 51.0% (1890)

Oddanych głosów: 3704

  • 152
@Indzynier: jak można porównywać inne kierunki studiów i egzaminy na nie.

Na zdrowie publiczne gdzie ranga jest zerowa i jest mało chętnych dostanie się każdy kto będzie do egzaminów przystępował.

Na medycynę odpadnie 95% aplikujących.
@jmuhha: sam chcę dostać się na stomatologię, ale zawsze fascynowali mnie tacy ludzie jak twoi siostra(bez obrazy oczywiście, serio mnie to interesuje). Nie rozumiem jak można odrzucić całkowicie życie socjalne, znajomych, rodzinę, jakieś nawet hobby całkowicie, tylko po to żeby całe życie zakuwać i nic innego z tego nie mieć. Co nią kieruje? Myśli w przyszłości o poznaniu jakichś ludzi jak już będzie kim chce czy chociażby jakichś hobby? Czy raczej
@jmuhha: Ranga ? XD. A żeś sobie wymyślił. Musisz naprawdę mieć jakieś kompleksy na tym punkcie. Trudno się dostać bo dużo ludzi się tam pcha, nic więcej. Nie świadczy to ani o użyteczności ani o trudności ani o niczym. Na politechnice są wydziały jak chociażby fizyki gdzie dostać jest się bardzo łatwo bo jest zwyczajnie mało chętnych a studia są bardzo trudne i wymagające. Więc co z twoją rangą ? Oceniasz
@Indzynier: to jest jednoznaczne z tym, że większa część osób chce się dostać na dane studia, co może skłaniać ludzi do nadużyć. Dlatego tylko matura jest tutaj skłonna odsiewać tych mniej myślących ludzi.
@jmuhha

Zero chłopaków i znajomych.

Ale wy jesteście nienormalną rodziną... Zniszczyliście dziewczynie dzieciństwo durną presją, bo nie przyszło wam do głowy, że każdy sam może wybrać swoją przyszłość. Wbiliscie dziewczynie do głowy to, że ma być najlepsza, więc nawet jak trafi się ktoś lepszy, a ona będzie na np 3 miejscu, to nie będzie potrafiła się cieszyć z tego i będzie sfrustrowana. Nie będzie potrafiła tworzyć normalnych relacji z ludźmi, bo od
@RikBig: bez matury nie dostanie się na studia, a bez studiów nie zostanie znanym chirurgiem, a bez zostania znanym chirurgiem (chwila ciszy) nie będzie znanym chirurgiem