Wpis z mikrobloga

  • 17
@Mollina Wykopkom nie przetlumaczysz, oni siedzieli w piwnicy i uczyli sie do matury od podstawowki jednoczesnie bedac programistami. Osobiscie jako maturzysta jestem po prostu zdemotywowany do nauki bo nie wiem co z nia i co po niej jesli sie odbedzie. Mialem jakies plany co do najblizszej przyszlosci ale wszystko sie aktualnie j---e i nie zdziwie sie jak odbedzie sie w terminie i zepsuje ja mimo ze probowalem sie przygotowywac bo warunki
  • Odpowiedz
@zasadzka01: widząc obecny poziom matury i zdając ja kilka lat temu uważam, ze tak, można zdać maturę bazując na wiedzy która tłuką do głowy od podstawówki i tak, trzeba być dzbanem żeby nie uzyskać tych 30% z polskiego matmy i angielskiego XD
  • Odpowiedz
@resseN: ale o czym Ty piszesz, matura to jest głównie czytanie ze zrozumieniem i podstawowa wiedza z książek oraz umiejetność liczenia i pisania rozprawki XD nie wiem czemu to tak dmuchacie, rozumiem ze to pierwszy poważny egzamin w życiu ale bez przesady ( ͡° ͜ʖ ͡°) po pierwszej sesji uświadamiasz sobie ze matura to tak naprawdę nic
  • Odpowiedz
@Likenavy: matura to czytanie ze zrozumieniem jak chcesz iść na jakieś zarządzanie polem namiotowym, które chyba skończyłeś sądząc po tym jakie p--------z bzdury. Żeby dostać się na prestiżowe kierunki typu medycyna to trzeba regularnie kilka miesięcy z---------ć, bo 90% z chemii, biologii, fizyki czy matmy nie zdobędzie się czytaniem ze zrozumieniem. Ludzie którzy zdali polski na 30% faktycznie nie zrozumieją, że matura to egzamin do którego trzeba na maksa przysiąść.
  • Odpowiedz
  • 0
@Likenavy Z podstawy zgadzam sie jak najbardziej ale tak jak w moim przypadku zeby z rozszerzenia z matematyki i fizyki zdobyc chociaz po te 50% troche sie trzeba przylozyc i wyuczyc schematow. Poza tym uswiadom mnie jezeli sie myle ale w sesji chodzi glownie o zaliczenie a w maturze o jakis bardziej konkretny wynik punktowy ktory pozwoli nam sie dostac na kierunek, ktory chcemy.
  • Odpowiedz
@Likenavy: zdać nie ma problemu, ale jednak znaczna część maturzystów ma większe ambicje. Jeśli mają w planach dostać się na dobre uczelnie, muszą napisać matury lepiej niż na "30% z polskiego matmy i angielskiego"
  • Odpowiedz
@arteria: a nie uważasz w takim razie, ze ludzie którzy chcą dostać się na wspomniane przez Ciebie prestiżowe kierunki, siedzą teraz i się uczą a nie płaczą na internetowych forach bo nie wiadomo czy przełożą maturke czy nie? Poza tym jak sam zaznaczasz, kluczem jest regularna nauka- teraz, miesiąc przed matura chyba już za wiele się nie zdziała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Shigella_: właśnie piszę maturę (prawdopodobnie xD) w tym roku. Dzięki za jakiekolwiek wyrazy wsparcia, szczerze powiedziawszy sam często mówiłem, że w domu lepiej się nauczę jak w szkole. Rzeczywistość jest jaka jest, możliwości są duże lecz niekażdy potrafi udźwignąć całkowite zmienienie stylu nauki. Osobiście mimo zapieprzu mam ogromne poczucie marnowania czasu
  • Odpowiedz
@Shigella_: ciekawostka- bardziej niż matury szkoda mi najdłuższych, jak wiele mówi najlepszych wakacji w życiu xd
Dużo możliwości, niepowtarzalne przygody, wyjazdy za granicę, miałem nawet plany zarobienie trochę niezłych pesos poza Polską. Złożyłem też papiery do UK lecz w obecnej chwili całkowicie zrezygnowałem z tej opcji.
Dodatkowo boję się, że wejdę na rynek pracy w momencie recesji i mój biznes plan spali się w panewce ( ͡° ʖ̯
  • Odpowiedz
Moja siostra np obawia się czy będzie miała w ogóle jak dotrzeć na mature (obecnie stoi komunikacja). Tzn na pewno znajdzie się ktoś w rodzinie kto ją zawiezie, ale podejrzewam że nie wszyscy będą mieć tak łatwo
  • Odpowiedz
@Shigella_: sranie w banie...
tegoroczna matura to będzie porażka po całości ...
cke kpi sobie z maturzystów dając matury próbne z wcześniejszych lat- a co robią dla 8klasistów - co tygodniowe próbne- nowe... jakby ten egzamin był ważniejszy niż matura.
Nauczyciele zawalili sprawę odkładając powtórki czy omawianie lekcji, lektur- ponieważ plan był omówić i powtórzyć wszystko przed matura ,,na świeżo,, i co teraz ?
Dzień w dzień od 8 do 16 są e-lekcje, które nic nie wnoszą, zbędne gadanie o niczym, sprawdzanie obecności czy pytania o niepotrzebne rzeczy... a co po tych lekcjach ? 20 wiadomości w skrzynce z 80 zdaniami na jutro ...
Także po e-lekcjach, trzeba dalej siedzieć przed laptopem kolejne 8h żeby to gowno napisać, - rozprawki i zadania z matmy jeszcze spoko, ale rozprawki na wf, referaty na przyrodę i his ? Wideo jak mówimy po japońsku na samoobronę ? Przesada- nauczyciele wiedza ile tego jest, ale nie odpuszczają- bo ich przedmiot
  • Odpowiedz
  • 5
@Tzss Moim zdaniem bez sensu z tymi świadectwami jako wynik matury. Np 3 z matmy w najlepszym LO równa się 5 w jakieś gorszej szkole, a osoba która będzie miała te piątkę będzie miała pierwszeństwo w rekrutacji.
  • Odpowiedz