Wpis z mikrobloga

Przecież musiałoby to być zakupione przez szkolę, a personel przeszkolony z użycia tych technologii.


@Mario7400: Ja nie wiem, pytam. W niektórych krajach dzieciaki normalnie mają dostęp do shared drives i rzuca się ścieżkami jak linkami, w zakładach pracy to samo. Ja dawno kończyłem szkołę, więc nie wiem jak to jest w PL.
Ale domyślam się, że to jednak głupia nauczycieka, bo ścieżka jest do pulpitu xD
@Budo: Myślisz że ma do dyspozycji coś w rodzaju Google Suite a głupia rozsyła linki do pulpitu? Szkołą zakupiła, informatyk skonfigurował, przeszkolił a wszystko jak krew w piach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sądzę ze się mylisz.
Jestem na wielu grupach o tematyce komputerowej i dostrzegam ludzi w wieku gimnazjalnym, licealistów czy studentów którzy nie potrafią zrobić screenshot'a, nie potrafią używać wyszukiwarki by wpisać model płyty głównej i przeczytać jej specyfikacji a z tego co wiem obsługę programów graficznych i wyszukiwarki uczyli już w gimnazjach gdy jeszcze istniały. O czym to świadczy? O ignorancji ucznia który wołał grać w CS'a czy nauczyciel nie potrafił przekazać tej wiedzy?
Co z tego? Ta nauczycielka prawie na pewno wie o czyms o czym my nie wiemy, a powinnismy stosujac podobna analogie. Np. uzywam samochodu to powinienem wiedziec do czego sluzy drugi tryb przekrecenia kluczyka w stacyjce. Juz googlujecie?
@ZeT_: i tacy ludzie będą chodzić na studia.
Po jakiemu on to napisał.
Pani dała odnośnik do lokalizacji pliku na pulpicie,
Dać to mogła dupy co najwyżej
@ZeT_: Czy Ty ostatnio nie pouczałeś mnie, żeby nie wierzyć ślepo we wszystko, co publikują media a teraz mam uwierzyć jakiemuś anonimowemu zrzutowi ekranu i przekonujesz, że to nie fejk? Brzmi legitnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@jamnig taki, ze nie maja sie jak spotkać i pokazać, bo kwarantanna. Wyobraź sobie starsza babeczkę np. od matematyki co chca jej wytłumaczyć zdalnie jak ma pracować zdalnie xD

Sami przełożeni nie do konca wiedza jak to powinna dzialac. Mieszanie, 30 roznych programów, przeciążenia dziennikow elektronicznych.

Pomyśl, ze np. był problem z zalogowaniem do dziennika, a wystarczylo wyczyścić ciasteczka ctrl f5. Kto im podpowie? Jest za duzy #!$%@? w systemie i przede
Mnie w licbazie zawołał informatyk,


@PrezesKarp: To mógł być nauczyciel WT czy WF, który zrobił jakiś dokształt. Informatyka to tam mają pewnie na 1/4 etatu albo jakąś umowę z firmą zewnętrznę.
@Okayama: Nawet nie wiesz, że lecisz w zaprzęgu. A co do foliarstwa to jestem biegunowo odległy od tego i tak jak nienawidzę wszelkich polityków z każdej strony, tak po prostu zachowuję zdrowy rozsądek.
Pozdrawiam Serdecznie.
@JaDoKu: nie wiem czy zdrowym rozsądkiem jest doszukiwaniu się na siłę wszędzie spisku pisu. Petru i ostatnio Kidawa-Błońska też muszą być w tym spisku, bo te kompromitujące się wypowiedzi tylko pomagają pisowi.
Moja znajoma nauczycielka testuje na mnie swoje umiejętności i spokojnie po 5 minutach czytania instrukcji w google wysłała mi link do onedrive, choć nigdy tego wcześniej nie robiła.

Można? Można.


@xp17: To jest wyjątkiem. Na początku kariery pracowałem w supporcie IT - przeciętny użytkownik jest przerażająco niekompetentny jeżeli chodzi o obsługę komputera - a przeciętny użytkownik codziennie pracuje przy kompie, nauczyciel nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)