Wpis z mikrobloga

@generalnyprzeglad: A tam #!$%@?, chodziłem do szkoły w Niemczech i zwłaszcza wśród młodych ludzi panuje kompletna wyjebka z jakiego jesteś kraju. W klasie miałem ludzi od Tajlandii po Ekwador, w takich warunkach nie da się być rasistą.

I nie chodzi mi tu o pracę na magazynie w UK, bo wtedy kontakt z ludźmi z innego kraju jest mimo wszystko mało pełny.

Tylko polaczki dalej prowadzą swoje nacjonalistyczne wojenki xD
@generalnyprzeglad Nigdy się nie spotkałem z pogardą. Jedna starsza Niemka kiedyś mi wprost powiedziała, że nie przepada za Polską i Polakami, ale ja ją przekonuje, że stereotypy kłamią i że do mnie nic nie ma. Od samego początku była trochę nieufna, ale w sumie później mieliśmy bardzo serdecznie kontakty.
W sumie jeśli były niefajne sytuacje, to ze strony innych Polaków lub starego Bułgara;)
@generalnyprzeglad: ja tego nie doswiadczylem bo zaden niemiec ci tego nie da odczuc ale maja do nas bardzo podobny stosunek jak my do wiekszosci ukraincow...
No chyba ze uwazasz ze wiekszoac polakow ma neutralny stosunek do ukraincow to nie mamy o czym rozmawiac bo i tak nic do cb nie dotrze...
No chyba ze uwazasz ze wiekszoac polakow ma neutralny stosunek do ukraincow to nie mamy o czym rozmawiac bo i tak nic do cb nie dotrze


@Ziomek420:
Czy ja dobrze rozumiem, że projektujesz stosunek Polaków do Ukraińców na Niemców do Polaków? xD Przecież to nie logiczne. Z góry zakładasz, że mamy podobne czynniki jak wychowanie, pogardę do słabości, do inności (oni wyrastają w multi - kulti), frustracji którą się przelewa na
@generalnyprzeglad: a czy ja dobrze rozumiem ze probujesz mi wmowic ze niemcy nie pogardzaja polakami? I myslisz ze im nie przyszkadza to multi kulti to chyba z normalnym niemcem nigdy nie rozmawiales
A pogardzaja nami bardziej niz my ukraincami ze wzgledow hostorycznych
@Ziomek420: Uważam, że nie. Mama i jej partner dostali dużo wsparcia od zwykłych ludzi. A oni nie mieli takiego obowiązku. ZROBILI TO SAMI Z SIEBIE. Gdyby nimi gardzili, to uważasz że obcy ludzie by im pomogli? Dwa - starasz się wplecić jakieś swoje lęki, doświadczenie w życie innych ludzi i wmawiasz im, że jest tak a nie inaczej. ROFL.