Wpis z mikrobloga

@p4wl: Kolego, ależ ja wcale nie wypowiadam się na temat samej słuszności podjętych kroków, lecz nad trybem ich wprowadzania/egzekwowania, kiedy najpierw Jaśnie Vateusz oznajmia na konferencji, co następuje, potem pisane jest na kolanie rozporządzenia, które zawiera masę niejasnych przepisów, a potem obywatel musi na podstawie słów ministra/rzecznika rządu/komendanta policji domyślać się co ustawodawca miał na myśli i na ile może sobie pozwolić. Mogli po prostu wprowadzić przewidziany konstytucyjnie któryś ze
  • Odpowiedz
@volksdeutsch_z_chrzanowa: przestan, gdyby spoleczenstwo bylo odpowiedzialne i karne to nie trzeba by bylo zadnych zakazow wprowadzac. Jestescie jak dzieci, hedonistyczne „ja chce” stawiacie ponad interesem ogółu. Skoro tak walczycie o wolność (do czego? Do pojscia do lasu i zeobienia grilla?) i nie baczycie na zakazy i obostrzenia to finalnie Wy bedziecie grabażami gospodarki, a nie rząd
  • Odpowiedz
@lukaszzz
Ale tu nie chodzi o ograniczenia same w sobie tylko o sposób w jaki się je wprowadza. Od takich restrykcji jest stan epidemii ewentualnie stan wyjątkowy, a nie zwykła ustawa plus rozporządzenia ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Odsyłam 4 komentarze wyżej
@kemping: A co niby, miałem dokonać aktu samospalenia na Stadionie Narodowym? Trzeba nagłaśniać tę legislacyjną patologię i uświadamiać społeczeństwo, a przypominam, za chwilę rządowi zabraknie pieniędzy, a:

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@volksdeutsch_z_chrzanowa: mam wrażenie, że takim dożynaniem świni i przykręcaniem kurka swobód odnosi się coraz gorszy efekt. Bo jeszcze na początku był w narodzie jakiś entuzjazm. Wszyscy rozumieli powagę sytuacji, niechętnie ale stawali po stronie Szumowskiego, Morawieckiego, po internecie krążyły memy, ładne hasła "zostańwdomu", teraz to wszystko jakoś przygasa pomału, ten entuzjazm odchodzi i rodzi się coraz większy #!$%@?. A to właśnie dzięki temu, że co tydzień odbiera nam się kolejną
  • Odpowiedz
@lukaszzz: nie rozumiesz, coś co realizuje przewidziany konstytucji stan nadzwyczajny w którym ujęto również epidemie, u nas realizuje się zwykłymi rozporządzeniami co jest powalone, czepiają się tego konstytucjonaliścy Adam Bodnar. Chodzi o to że ktoś w rządzie coś stwierdził wydał zakazy i heja a że akurat ludowi się podoba to przyklaskują łamaniu prawa. Tu naprawdę nie chodzi o to czy srodki same w sobie są dobre czy nie.
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Gdyby banda karakana chciała zrobić tak jak postępuje każda cywilizowana władza, wprowadziliby stan klęski żywiołowej, bo ten jest wypisz-wymaluj na obecną sytuację. Ale karakan zapiera się swoimi wszystkimi odnóżami bo wie, że to oznacza stratę władzy (bo wybory musiałby być przesunięte a wiadomo, że z każdym miesiącem nadchodzącego eldorado do którego tylko ta ekipa karakana umiała nas tak dobrze przygotować, będzie im spadać w trybie wykładniczym). A władza to
SiegfriedvonMarienstadt - @lukaszzz: Gdyby banda karakana chciała zrobić tak jak post...

źródło: comment_1586019229nLZzEN9bStyJKzdwwHXkRn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz