Wpis z mikrobloga

Mirasy chciałbym odnaleźć w krótkiej 15-20min medytacji albo czymś w ten deseń rozwiązanie swojego problemu. Jestem strasznie emocjonalnym człowiekiem, jak mam jakiś problem to siada mi to na klacie, dusi, serce przyśpiesza, ja zaczynam jakieś destrukcyjne działania i generalnie nic już nie jestem w stanie zrobić normalnego. Czasami takie odczuwanie emocji sprawia że zycie jest piękniejsze i intensywniejsze, ale jak coś bywa źle to dezorganizuje mi to wszystko. Znacie jakieś techniki medytacji, moze jakąś apkę na telefon albo metody oddychania żeby nauczyć się wyłączać takie stany? Albo chociaż w którą stronę powinienem pójść #medytacja #mindfulness #psychologia
  • 6
@wazaw: Jeśli oddychanie to wim hof. Możesz sobie apke pobrać. Jeśli chodzi o medytacje, to po prostu usiądź i uspokój swój umysł. Nie daj się porwać swoim myślom, obserwuj je. Skup się na częściach swojego ciała i staraj się poczuć w każdej z nich jak przepływa energia. Pocuzjesz deliaktne mrowienie. A poza tym, to po prostu Mirku trzeba to robić codziennie i nie odpuszczać.
@wazaw:
Polecam książkę "Potęga Teraźniejszości".
Twoja reakcja na emocje jest spowodowana tym, że ich w pełni nie akceptujesz. Powinieneś być obserwatorem swoich myśli i odczuć w ciele, wtedy ciężej jest im przejąć nad tobą kontrolę.
Pomocna może być zwykła medytacja uważności, dużo też mogą ułatwić aplikacje z działu mindfulness, bo te techniki opierają się na tym samym co prosta medytacja.
@wazaw: oczywiscie medytacja super, ale nie zastąpi wizyty u psychiatry/psychologa. Skoro nie radzisz sobie ze swoimi emocjami to tam powinieś skierować swoją uwage w pierwszej kolejności, do lekarza. Dopiero potem reszta.