Wpis z mikrobloga

Ciągle bije się z myślami czy jest sens wyrzucać więcej kasy na #oled :) Czatuję na #smarttv #philips 55OLED804, bo spełnia wymagania: android tv, matryca 100Hz no i Ambilight, czyli tylko Philips (wiem, #!$%@?). Czy może zaoszczędzić hajs i normalnego leda kupić (ale wtedy raczej małe szanse na matrycę 100). Jak z własnego doświadczenia sądzicie? #telewizory #telewizja
  • 8
@p3sman: oszczędzaj kasę może się przydać jak stracisz robotę, albo za te 2-3k w kieszeni to masz wakacje...
Nie warto dopłacać do oleda, za 2 lata wszędzie nowe tv będą OLED bo już fabryki zapowiadają że zamykają produkcję matryc LED.
jeśli kupujesz OLED, to musisz się oswoić z myślą że ekran się "wypali" lub dostanie bandingu


@Guan Wiem czym jest wypalanie, wiem że się zdarza. Warto być tego świadomym, natomiast straszenie, że każdy OLED się "wypala" wydaje mi się podobne jak w przypadku niegdyś plazm. Wiem o cyklach kompensacyjnych, czyszczeniu matrycy, Pixel Shiftach i innych właściwościach zapobiegających temu, ale oszukałbym Cię, jeśli nie chodziłoby mi to ciągle po głowie. LEDy też mają