Wpis z mikrobloga

@obserwator_ryb: Szwecja ma bardzo hermetyczne społeczeństwo, które przez większość historii było zamknięte na inne narody niż skandynawskie i wbrew temu co się wydaje to jest sceptycznie nastawione do imigrantów - maja takiego pecha, że politycy którzy rządzą są za to nastawieni wręcz przeciwnie i mają plan multikulturowego społeczeństwa - coś co próbowano zrobić w Niemczech, a gdzie się nie sprawdziło bo okazało się, że imigranci praktycznie wcale się nie asymilują
  • Odpowiedz
@obserwator_ryb: W Szwecji w ogóle nie patrzymy na ilość przypadków - tam się testuje tylko w szpitalach. Bardziej miarodajna jest liczba śmierci/1mln obywateli. A tu Szwecja ma 37/1mln, czyli więcej niż Niemcy (16) i USA (23) i dość dynamiczny codzienny przyrost.
  • Odpowiedz
@Puccini: Polska 312 679 km² Szwecja 450 295 km² - sorry o około 1/3 większa. Nie dopasowuję liczby pod tezę tylko mieszkałam w Szwecji i wiem jak to wygląda - dużo małych, sennych miasteczek, 2-3 duże miasta i tyle. Kontakty są chłodniejsze między ludźmi niż PL albo Włoszech. Inna mentalność, ale i brak światła tak na ludzi działa.
  • Odpowiedz
@Bellie: co do mentalności pewnie masz racje, nie mam zamiaru tego negować. Czepiam się tylko argumentu o gęstości zaludnienia, który widzę tutaj już po raz kolejny a to jest wskaźnik kompletnie niemiarodajny.
  • Odpowiedz
@Puccini: no ludzie w Sztokholmie i Göteborgu będą się pewnie na potęgę zarażać i w duże miasta mocno uderzy, ale w takiej Kirunie, gdzie nikt nie jeździ bo koniec świata i #!$%@?ów xD odnotują na pewno mało wypadków i to ostatnie będzie normalnie działać/produkować. To da też przewagę małym miasteczkom - bo będą działać i produkować normalnie, zwiększy się zapotrzebowanie na ich produkty w skali kraju. Myślę, że Szwecja będzie
  • Odpowiedz