Wpis z mikrobloga

Elo.
Trzymacie dietę podczas tego syfu? Jak trzymacie to masa, redukcja czy utrzymanie? Ja próbuję lekko masować, robić pompki, podciągnięcia itp, żeby może coś się ruszyło.( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mirkokoksy
  • 8
  • Odpowiedz
@Krymus: Nie polecam mocnej redukcji w tym okresie, deficyt kaloryczny osłabia organizm, lepiej skupić się na utrzymaniu tego, co się wyrobiło lub masa, chociaż masa będzie ryzykowna, bo jednak trening domowy nie daje takiego dociążenia jak siłownia, łatwo się ulać.
  • Odpowiedz
@czz17: właśnie obu tych rzeczy się obawiałem, ale przynajmniej siła w podciągnięciach mi ruszyła. I prawdopodobnie w bicu, ale nwm ile moja "hantla" waży , bo to kosz bio wypełniony po brzegi xD
  • Odpowiedz
@czz17: a to nie jst tak, ze te teorie o tym ze dana ilosc powtorzen to masa a inna to redukcja, to jest juz mit?

W sensie, jak bedziesz mial nadwyzek zdrowa (300 kcal) i robil trening silowy o odpowiednim obwodzie to miesnie beda rosly? Niewazne czy to beda 3 powtorzenia na plaskiej czy 20 pompek?
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Wiesz co to zależy, bo hipertrofia to dość skomplikowana sprawa i zależna od wielu czynników. Generalnie mówi się, że jak masz nadwyżkę kaloryczną + bodziec treningowy (przeciążenie mięśnia) to urośniesz (nastąpi reakcja anaboliczna skutkująca hipertrofią mieśnia). Co do powtórzeń, to są dwa rodzaje hipertrofii: hipertrofia miofibrylarna i hipertrofia sarkoplazmatyczna. Niskie powtórzenia na dużym ciężarze aktywują tą pierwszą, a wysokie powtórzenia na mniejszym ciężarze tą drugą. Kluczem jest odległość od upadku
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: Największy efekt daje pierwsza seria, robienie kolejnych serii to dodatkowe wymęczanie mięśnia i zwiększanie objętości treningowej - dobre, gdy tylko jedna seria już "nie działa", czyli nie daje odpowiednio silnego bodźca (mięśnie z czasem się adaptują do powtarzanego treningu). Wtedy robi się trzy-cztery serie, serie łączone czy drop-sety. Lepiej stopniowo zwiększać objętość i dodawać kolejne serie, tylko jak faktycznie jest to potrzebne. Zaawansowany kulturysta robi serie 10x10, bo to mu
  • Odpowiedz