Wpis z mikrobloga

MIrki spod tagu #programowanie czy macie dzieło czy pracujecie na #b2b w ustawie o tarczy antykryzysowej znajdziecie coś dla siebie!

Zrobiłem dla was specjalny odcinek na co można liczyć:
- pracując na umowie o dzieło,
- mając zlecenie,
- gdy jesteś na B2B - tak, do progu #programista15k łapiecie się na "tarczę"

Link do odcinka -- > https://www.youtube.com/watch?v=7RaugeGHvQ8

Obserwuj -- > #techprawnik

#prawo #biznes #it #firma #tarczaantykryzysowa
  • 10
@poison101: Ad 1) Fajnie, że to wyłapałeś, chciałem powiedzieć o wniosku za kwiecień. Bo to się liczy tak - jak chcesz postojowe za kwiecień to obroty w kwietniu muszą być mniejsze o 15% od tych w marcu. A wniosek za kwiecień składasz w maju.

Już nie chciałem tego rozwijać ale postojowe jest przyznawane w ciekawy sposób. Powiedzmy, że chcesz też za maj - to w maju musisz mieć mniejszy obrót o
@TechPrawnik
świetnie że wrzuciłeś ten film
W przypadku JDG z VAT mam trzy pytania:
1. O ile dobrze rozumiem, postojowe to jednorazowe świadczenie? Czyli nie można się o nie ubiegać co miesiąc nawet mimo ciągłego spadku przychodów a jedynie za jeden miesiąc można coś takiego dostać?
2. W przypadku zwolnienia z ZUS, wszędzie widzę zapis, że liczy się przychód w pierwszym miesiącu za który wnioskujemy. Formularz pozwala zaznaczyć od razu 3 miesiące.
@spyro89: Ad 1) Nie wiem, tak ustawę napisali, że moim zdaniem można wnioskować co miesiąc, tylko trzeba co miesiąc mieć spadek o 15%.
Dla pozostałych jest możliwość przedłużenia ale to wymaga decyzji rządu.

Ad2) Tak, dokładnie.

Ad 3) Przesyłasz standardowe dokumenty do ZUSu tak samo jak robisz to na codzień.