Wpis z mikrobloga

To co najbardziej "lubię" w państwie PiS to zdolność do tworzenia różnego rodzaju nieżyciowych potworków prawnych, których obywatelowi ciężko zrozumieć.

Weźmy mój przykład. Bez zdradzania jaka to branża powiem tylko, że u mnie akurat nie nastąpił spadek obrotów. Nie jest to jednak ani farmacja, ani spożywka. Jest to za to handel hurtowy.
W takim układzie jak myślicie, ilu mam zazwyczaj klientów w wieku powyżej 65 lat? Odpowiedź: Średnio 2 dziennie. A w obecnym czasie to może jednego. I to głównie dlatego, że tymi klientami są ludzie, którzy wciąż prowadzą firmy po osiągnięciu wieku emerytalnego.
Wydawać by się mogło, że godziny dla seniorów powinny chyba dotyczyć aptek, wielkopowierzchniowych sklepów wielobranżowych, dyskontów, spożywki i tak dalej. Tak by logika podpowiadała, bo przecież w placówkach takich jak moja, godzina dla seniora nie ma żadnego, nawet iluzorycznego sensu.
Tylko proszę pamiętać, w jakim państwie żyjemy. To nie jest ani państwo prawa, ani państwo rozsądku. Warto więc zajrzeć do ustawy, w której interesujący mnie punkt brzmi:
5. W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. może przebywać w obiektach handlowych lub usługowych, o których mowa w § 8 ust. 2 pkt 1 i 2, oraz w placówkach handlowych w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2019 r. poz. 466), w tym samym czasie, nie więcej niż:
1) 3 osoby na jedno stanowisko kasowe, z tym że w godzinach 10.00 – 12.00 mogą to być wyłącznie osoby powyżej 65. roku życia,

Nie no, luz, mają opisane gdzie indziej, to po co mają się powtarzać, zajrzę więc do wspomnianej ustawy, czemu nie:
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) placówce handlowej – należy przez to rozumieć obiekt, w którym jest prowadzony handel oraz są wykonywane czynności związane z handlem, w szczególności: sklep, stoisko, stragan, hurtownię, skład węgla, skład materiałów budowlanych, dom towarowy, dom wysyłkowy, biuro zbytu – jeżeli w takiej placówce praca jest wykonywana przez pracowników lub zatrudnionych;

Cyk, pora na CSa XD
A że prowadzisz skład budowlany, skład węgla i papy czy inny handel hurtowy - twój pech, wydziel ten czas dla seniorów, nieważne że do ciebie nie przyjdą XDDDD

Nie wiem, może ja czegoś nie doczytałem i się mylę, wobec tego byłbym wdzięczny za wszelkie poprawki, ale czytam te teksty i dla mnie jest jasne, mam przez 2 godziny nie wpuszczać na teren hurtowni nikogo, kto nie wykaże, że ma powyżej 65 lat.
Dziękuję kapitan państwo.

#bekazpisu #prawo #neuropa #4konserwy
  • 62