Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak złożyć wniosek o zwolnienie ze składek przez PUE? Nie umiem tego znaleźć, loguję się bez problemu ale strona ZUS z instrukcją wywala błąd i nie mogę jej znaleźć.

Dzięki za pomoc.

#zus
  • 18
  • Odpowiedz
@eMaciek: osobiście, znając urzędowe podejście, spodziewałabym się że plik bez podpisu to dla nich za mało.
Ale jeśli już wysłałeś pozostaje czekać co z tym zrobią :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Zuler ten załącznik też nie wiadomo po co, chyba tylko po to żeby jeszcze bardziej #!$%@? ludzi

@eMaciek mi nie chciał przyjąć pliku xlsx, ale xls przyjął więc zakładam, że skoro format przeszedł walidacje to będzie ok
  • Odpowiedz
@Zuler: pozwolę sobie podpytać, bo wygląda na to, że ogarniasz, a ja nie do końca - mam czekać na jakąś odpowiedź? Poleconym, w PUE, gdziekolwiek? wiesz jak to wygląda?
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: tak, powinieneś dostać wiadomość tam na pue (chyba, że wybrałeś gdzieś tam kontakt pocztą), niestety nie wiadomo po jakim czasie, bo na decyzję mają termin do 30.06 jeśli się nie mylę
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: tutaj jest dobry wątek
https://www.wykop.pl/wpis/48599233/#comment-171763485

Art.31zq. 1. Za marzec, kwiecień i maj 2020 r. płatnik składek zobowiązany jest przesyłać deklaracje rozliczeniowe lub imienne raporty miesięczne na zasadach i w terminach określonych w przepisach ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, chyba że zgodnie z tymi przepisami zwolniony jest z obowiązku ich składania.

2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwalnia z obowiązku opłacania należności z tytułu składek, o których mowa w art. 31zo, w terminie
  • Odpowiedz