Wpis z mikrobloga

Tak na chłodno bez emocji i czysto logicznie myśląc, to 3000 osób przetestowanych pozytywnie i 35 zgonów w skali 37 000 000 społeczeństwa to nie jest jakaś ilość wywołująca we mnie grozę. Nawet jeśli przyjmiemy, że oficjalne dane są zaniżone bo realnie zarażonych może być i 10x więcej osób, to w sumie 30 000 i 370 zgonów na 37 mln też jakoś mnie nie przerazi. Tym bardziej, że prawdopodobnie i tak prawie wszyscy się prędzej czy później zetkniemy z tym wirusem, bo zostanie on z ludzkością już na zawsze, więc po co się panicznie bać czegoś nad czym i tak nie będziemy mieć kontroli? Ludzkość zawsze w swojej całej historii istnienia gatunku co jakiś czas mierzyła się z epidemiami i pandemiami, takie już jest życie na tej błękitnej Planecie.
( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#koronawirus #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #pandemia #polska #optymizm #medycyna
  • 7
@Grubyp_qKociamber: spoko, ja już w styczniu byłem jednym z pierwszych foliarzy prepersów na wykopie na tagu #koronawirus i 2 miesiąc etemu już postulowałem zamykanie granic, lotnisk i stan wyjątkowy, a scepy wyzywali mnie od panikarzy itp. Ale teraz doszedłem do wniosku, że skoro rządy i tak olały przygotowania i nie wdrożyły tych zasad wtedy kiedy miało to sens i szansę powodzenia, a epidemia zaszła już tak daleko że nic jej nie
@Squatlifter: Michalkiewicz w ostatnim filmie mówił, że liczba zgonów we Włoszech i w Hiszpanii jest zawyżona ponieważ każdy przypadek zgonu w okresie epidemiologicznym uznaje się za ofiarę koronawirusa mimo cierpienia przez pacjenta na choroby współistniejące, kiedy w Niemczech robi się dokładniejsze badania. W ten sposób w Niemczech aktualnie jest 61 tysięcy zakażonych, a 583 zgony, a tymczasem we Włoszech 105 tysięcy zakażonych i 12 tysięcy zgonów.
@Squatlifter: ah ten dodatek do Twojego postu zmienia obraz całkowicie - też byłem za zamknięciem szczelnie granic, byłby to test tak dla władzy jak i społeczeństwa a wiele ludzi nie zdaję sobie sprawy,że my jako kraj jesteśmy baaaaaaaardzo mocno samowystarczalni.
@Squatlifter też jestem naczelnym foliarzem w rodzinie - w połowie lutego zacząłem robić zapasy. Teraz pod koniec marca doszedłem do takich wniosków jak Ty. Przespaliśmy punkt krytyczny, myślę że w Europie tylko Niemcy są w stanie zdusić epidemię masowym testowaniem i izolacją. My teraz strzelamy z armaty do komara, a co gorsze - celujemy obok. Wolę nie myśleć ile osób umrze z braku dostępu do służby zdrowia czy innych usług.