Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem, że wpłacam np. 20k pln na plus500 albo podobną giełdę, wrzucam 10k w ropę (przy kursie np. 20.20) i trzymam otwartą pozycję aż do momentu, gdy ropa wróci do kursu 50 (mogę czekać i rok, jestem cierpliwy i mam za co żyć), a wtedy jak gdyby nigdy nic wypłacam kolosalny zysk?

Zrobiłem poglądową sytuację na demo i zysk jest ogromny - gdzie jest haczyk?

@SheepOfWallStreet #sheepofwallstreet #gielda #finanse #inwestycje #ropa #plus500
daaw - Czy ja dobrze rozumiem, że wpłacam np. 20k pln na plus500 albo podobną giełdę,...

źródło: comment_15856962574Oon0AxA1OYMDWZGHpS3k1.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@daaw: To CFD, czy kontrakty terminowe?.
Maj 2020 oznacza termin wygaśnięcia kontraktu.
Opłata pewnie jest pobierana za swap/rolowanie.

Transakcja SWAP nazywana jest również rolover i overnight – są to operacje pozostawienia otwartej pozycji na następną dobę, za którą inwestor otrzymuje lub płaci odsetki. Praktycznie wszystkie transakcje realizowane na rynku walutowym oraz na kontraktach różni kursowych (CFD) wiążą się ze swapami.

Najlepiej, gdybyś się dowiedział co nie co o grze na dźwigni
  • Odpowiedz
@bakidh:

To CFD, czy kontrakty terminowe?


szczerze mówiąc - nie wiem, loguję się na plus500, wchodzę na zakładkę popularne i mam tam ropę. Nie mam pojęcia czy to CFD czy kontrakty terminowe, nie wiem też co jest lepsze, mało wiem o giełdzie, ale mam trochę kasy na przepalenie, więc chciałem spróbować, wrzucić i zapomnieć do momentu, aż wszystko stracę bądź ropa podskoczy do 50
daaw - @bakidh: 

 To CFD, czy kontrakty terminowe?

szczerze mówiąc - nie wiem, l...

źródło: comment_1585698057vxXClK0L3JFPnLhIK8eiFf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@daaw: tam masz dzwignie 1:10, więc licz się z tym, że przy względnie mniejszym spadku stracisz cały depozyt. Ja jednego dnia przy takim kapitale zrobiłem 4 tysiące na DAX, a później w parę godzin straciłem dwa i to przy niewielkich ruchach.
  • Odpowiedz
@daaw: To co pokazujesz to chyba kontrakt terminowy. Nie dotykaj tego lepiej xD. Jeśli koniecznie chcesz kupić ropę to poszukaj czegoś bez lewara/dźwigni. Czyli nie CFD i nie kontrakt terminowy. Obie te inwestycje mają są zlewarowane, w plus500 nazywają to dźwignią. Z tego co widzę to jest aż 10:1, tak jak ktoś wyżej pisał jeśli cena mocno spadnie to stracisz całą, albo prawie całą kasę. U mnie margin call jest przy
  • Odpowiedz
@daaw: Mordko nie znasz się na giełdzie to po co się w to pchasz? Myslisz, że nagle Ty jedyny wymyśliłeś jak zarobić? Jestes tak ogarnięty, że wejdziesz i pach-pach kilkadziesiąt kafli zarobione. Przewalisz kasę i będzie płacz. Serio - jak nie masz doświadczenia to nie wchodź w to bo na 99% przewalisz kasę.
  • Odpowiedz
@arktos_na_plazy: Kontrakt terminowy pozwala kupić akcje, waluty, zasoby w określonym terminie, za określoną cenę. Czyli tutaj nabywasz prawo, żeby kupić ropę za 20,28. Taki kontrakt możesz sprzedać dalej, co się opłaca jeśli cena pójdzie w górę. Jeśli cena spadnie nikogo nie będzie interesowałby kontrakt z ceną wyższą niż cena rynkowa. Ja do końca się nie znam na kontraktach terminowych i wolę się tego nie dotykać.
  • Odpowiedz