Wpis z mikrobloga

@technocratus: USA miało różne dziwne plany, żeby "namówić" społeczeństwo na wojnę, ale akurat w tym przypadku ciężko się doszukać najważniejszego elementu takiego zagrania: zysku. Wleźli do arabów i wydają kupę kasy, ktoś powie ropa - z tym, że muszą tam realnie siedzieć cały czas i pakować worki pieniędzy, bo te kraje z natury są przewrotne. Każda zainstalowana tam władza bardzo szybko jest usuwana, gdy przestaje być wspierana ;)
  • Odpowiedz
@Transseksualny-Czciciel-Szatana: tak, ja nie ulegam teoria spiskowym bo to niezla forma dezinformacji.
Jednak odcinek jest bardzo ciekawy, ogladalem go dlugo po zamachu i bylem w szoku ze ktos pozwolil im nagrac taki serial po tych zamach, koparka opadla mi gdy spojrzalem na date premiery odcinka.

Serial ciekawy, jesli ktos lubi universum Chrisa Cartera.
A co by zyskaly?
- zoastrzenie praw ograniczneie swobody - chociazby na lotniskach,
- za tym poszlo sporo
  • Odpowiedz
@technocratus: Ropę puścili z własnych złóż. Zdaje się u schyłku Obamy, jednocześnie znieśli też embargo na ropę dla Iranu, ciekawe po co ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jest taki jeden kraj, największy na świecie, który mimo upadku komunizmu 30 lat temu nie był w stanie zbudować gospodarki nie opartej o paliwa kopalne ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Trump potem ich trochę uratował.

Wieże miały przetrwać
  • Odpowiedz
@Transseksualny-Czciciel-Szatana: tak rope puscili z wlasnych zloz, ale poprzez konflikty w tamtych regionach mozna miec wplyw na jej cene - co za tym idzie na oplacalnosc jej sprzedazy.
No z tymi wiezami to rozne rzeczy slyszalem, ale w dzisiejszych czasach juz sie nie dowiemy za duzo dezinformacji i teorii spiskowych. Byc moze wieze mialy jakies wady konstrukcyjne i tak by je trzeba wyburzyc ale koszt tego bylby kosmiczny stad mozna by
  • Odpowiedz
W sumie czego oczekujecie? Że zaczną umierać młodzi i zdrowi ludzie zamiast 60, 70, 80-latków, którzy w tym wieku rzadko kiedy nie mają chorób? Co innego, gdyby całkowicie zaprzeczano, że to nie covid-19 zabił, ale tu macie tylko informacje, że zabił + pacjenci byli obciążeni dodatkowymi schorzeniami.
  • Odpowiedz
Zawsze warto zastanowic sie ile ze starych teorii okazaly sie prawda, niektore nawet tak zdawaloby sie glupie i irracjonalne okazywaly sie prawda


@technocratus: Potrafisz wymienić kilka takich starych, głupich teorii które okazały się prawdą? Tak choćby w 1/3 równie idiotyczne co "9/11 inside job".
Swoją drogą coś za często podkreślasz, że nie jesteś foliarzem jednocześnie dając do zrozumienia, że łyknąłeś nawet takie absurdy jak ten z "wcześniejszym przystosowaniem budynków do uderzenia
  • Odpowiedz
Potrafisz wymienić kilka takich starych, głupich teorii które okazały się prawdą


@Elaviart: chyba jedyne co mi przychodzi do głowy to Lepper i Talibowie w Klewkach, ale to raczej nie ta liga

A co do WTC to zawsze mnie to zastanawiało skąd ta moda na "USA nie takie rzeczy zrobią dla ropy". Wystarczy poczytać o prawdziwej operacji CIA - Operacja Northwoods. Nawet w tym skandalicznym projekcie gdzie zakłada się fałszywe zestrzelenie
  • Odpowiedz