Wpis z mikrobloga

Na dzisiejszy #filmnawieczor mogę polecić Freaks (2018), gdzie mimo niskiego budżetu, reżyserom udało się stworzyć ciekawą mieszankę kina #scifi #horror oraz #thriller. Zaczynamy od samotnie wychowującego rodzica, który trzyma swoje dziecko w izolacji. A potem jest już tylko lepiej.

Obraz od początku intryguje i rodzi w głowie pytania. Tutaj nic nie jest czarno-białe, a twórcy udanie budują suspens, trzymając widza w niepewności. Ostatnim filmem, który robił to tak dobrze był na pewno Cloverfield Lane 10 i jego fani zdecydowanie powinni się z tą pozycją zapoznać. Często tego typu produkcje w połowie zaczynają zjadać własny ogon, ale w tym przypadku całość prezentuję się naprawdę bardzo dobrze i trzyma w napięciu. Bezspoilerowy opis:


Zaobserwuj mój tag #poroncowekino, a na pewno będziesz oglądał dobre kino ʕʔ

Obraz zgarnął sporo nagród na festiwalach, po wydaniu na iTunes w grudniu '19 stał się jedną z najchętniej pobieranych pozycji... A w Polsce cisza. Szkoda, bo to ciekawy film i mimo swej niezależności na tyle przystępny i dobrze zrealizowany, że powinien spodobać się szerszemu gronowi osób. Oczywiście ma on swoje ograniczenia budżetowe, ale wszystko jest dobrze przykryte klimatem i intrygą. Film z kategorii "im mniej wiesz przed seansem, tym lepiej". Polecam! #film #filmy #sciencefiction #kino
Poroniec - Na dzisiejszy #filmnawieczor mogę polecić Freaks (2018), gdzie mimo niskie...

źródło: comment_1585492519jEp1SI3n2mVpkN8DxWhTJr.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz