Wpis z mikrobloga

  • 37
@graf_zero: Ale oczywiście ze wmawiają. Każą stosować małe niskoemisyjne silniki i chcą wycofać samochody spalinowe. A wystarczy ludziom #!$%@? te piece w których nie potrafią palić.
  • Odpowiedz
@kogi: UE nikomu nikt nic nie wmawia głąbie. A samochody to jest smog fotochemiczny. W lecie, w bezwietrznej pogodzie w upale poczujesz ten smród na Jerozolimskich.
  • Odpowiedz
  • 0
@ostoja ta, sprawdzić czy nie Kraków.

Każdej osobie co gada o braku smogu z powodu samochodów polecam "przespacerować" się wzdłuż alei trzech wieszczów 2 Krakowie. Przy normalnym ruchu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kogi: wczoraj ten smog był taki dziwny że go nawet nie było czuć po południu tylko było jakieś takie niebieskie powietrze. Najgorzej wieczorem się czaczelo 900% norm i wiecej
  • Odpowiedz
ta, sprawdzić czy nie Kraków.


@Lukasy: ale tutaj rozmawiamy o Warszawie. I nie wiem, czy NOxy są w ogóle wyczuwalne.

Ja nie twierdzę, że samochody nie są źródłem problemu. Na pewno w jakimś stopniu są, ale debile z MJN robią z nich największe złe, a o kopciuchach, które ewidentnie najbardziej szkodą, milczą. Może dlatego, że ich przedstawicielka dostała fajny stołek w ratuszu i zatrudnia tam swoich ludzi?
  • Odpowiedz
@kogi: Większość kojarzy smog tylko ze smogiem typu londyńskiego (zanieczyszczenie głównie pyłami PM10 i PM2.5) ale niestety bardzo wielka szkoda że nie mówi się o smogu typu Los Angeles czyli fotochemicznym, który występuje w lecie przez zaburzenie cyklu przemian tlenków azotu. Ten pierwszy jest spowodowany głównie niską emisją a ten drugi właśnie przez auta.. Jak będziesz w upalny dzień stał przy ruchliwym skrzyżowaniu to zapewne odczujesz skutki wdychania NOx i ozonu.
  • Odpowiedz
@kogi: Ale prawda jest taka że o tym drugim nikt nie mówi i w lecie nikt prawie nie sprawdza pomiarów WIOŚ, może już się przyzwyczailiśmy i dlatego nie odczuwamy ( ͡º ͜ʖ͡º). Pamiętam jak miałem o smogu kiedyś na studiach jak temat dopiero raczkował w społeczeństwie i sprawdzałem pomiary to wcale tak kolorowo nie było, ozon zawsze gdy spojrzałem ponad normę..
  • Odpowiedz