Wpis z mikrobloga

@Vienna: oj bo muchołówka powinna mieć zimą spanko (,) niskie temp (ponizej 10° najlepiej), mało wody i słonka. Ta twoja teraz jest bardzo zmęczona i baaardzo niedoświetlona :c od wiosny potrzebuje więcej słońca, więc spróbuj przestawić tymczasowo na okno zachodnie, a jak już nie będzie przymrozków to na balkon. W jakiej jest ziemi i jaką wodą podlewasz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vic124: ziemia specjalna do roślin owadożernych z odrobiną żwirku przemieszana (mniej niż 1/4), na wierzchu jest żwirek posypany bo była w ceramicznej doniczce i niestety wyszła pleśń, więc musiałam ją odizolować od podłoża, żeby nie przeszło na roślinkę. Podlewam wodą zimna, przegotowaną, bo ciągle zapominam kupić zdemineralizowaną :P i praktycznie w podstawce cały czas ma wodę. Jutro trafi na okno zachodnie. Oby jej tylko koty nie obgryzły bo mają na
  • Odpowiedz
@Vienna: przygotowana nawet odstana i tak ma dużo minerałów, które muchołówce szkodzą (,) poleca się używać bardziej w nagłych brakach wody, ale nie cały czas
  • Odpowiedz
@Vic124: Wysiałem miesiąc temu rosiczki z mikroskopijnych nasion. Niestety nie potrafiłem tego jakoś kontrolować gdzie padają, bardziej starając się, żeby wszystko poszło do doniczki. I teraz mi kiełkują w grupie w odstępach 0,5 cm od siebie. Są na razie maleńkie. Pytanie: rozsadzać je teraz, czy czekać, aż to będzie większe, niż te kilka milimetrów?
  • Odpowiedz
@Vic124: No właśnie pytanie kiedy. Domyślam się, że kiedyś to się jakoś zaplącze korzeniami, a dziś zauwazyłem, ze rośnie jeszcze jedna, jakieś 2-3 mm od drugiej. Ile z tym czekać?
  • Odpowiedz